Reklam Nedir

Reklam, televizyon, gazete, radyo, billboard, dergi, sinema  internet gibi kitle iletişim araçlarıyla çeşitli mal, ürün ve hizmetlerin hedef kitlelere ve tüketicilere belirli bir ücret karşılığında tanıtılmasıdır. Reklam, şirketlerin, kurum ve kuruluşların, organizasyonların vs.. imajlarını yansıtan bir aynadır. Aynı zamanda tüketicilerin hafızalarında her zaman daha güncel kalmalarını sağlayan bir olgudur. Reklamlar, türü, amacı ve uygulama alanı bakımından çok çeşitlilik göstermektedir.

Reklamın temel amaçlarını kısaca şu şekilde sırayalabiliriz:

-Yeni bir mal, ürün ve hizmetleri pazara sunmak ve bu pazar bölümüne giriş yapmak.

-Satın alma ihtiyaçlarına hitap ederek, hizmetinizi veya ürününüzü hedef kitlenize ulaştırmak.

-İşletmenizin kurumsal kimliğine bağlı olarak, imajınıza ve markanıza bağlılık yaratmak.

-İşletmenizi ve hizmetinizi/ürünü anlatarak satıcılara ve bayi ağınıza yardımcı olmak.

-Talep düzeyini koruyarak, hizmetin veya ürünün kullanım zaman ve alışkanlıkları üzerinde olumlu  satışa yönelik etkiler yaratmak.

 

-İnternet sayesinde ulaşamadığınız kitlelere geri dönüşü en hızlı olacak bir biçimde ulaşmak.

Google Ajansı Olmak

Siz müşterilerimiz için hedefimizi yükselterek digital ajansdaki başarılarımızı tüm TÜRKİYE'YE duyuruyoruz.Dilediğiniz bütçeleri belirleyin, gelin birlikte ilk sayfaya çıkmanın ve müşterilerinize ulaşmanın tadını birlikte çıkaralım.

En etik fiyat politikasını uygulayarak %100 müşteri memnuniyeti sayesinde anında çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Şimdi iletişime geçin sizlerde Google Reklam ayrıcalıklarımızdan ve web yazılımdaki farkımızdan hemen yaralanın!

Web Sitesinin Önemi

WEB SİTESİNİN ÖNEMİ

Web sitesi , İşletmeleriniz için kurumsal bir kimlik haline gelen web sitelerinizin en büyük amacı maliyeti en düşük reklam aracı olmasıdır.

Müşterilerinizin ister evlerinde, ister yolculuk esnasında araçlarında, yolda yürürken mobil cihazlarınızda uzakta dahi olsanız sizlere ulaşmanın en kolay ve pratik çözümü internet sitelerinden sağlanmasıdır.

İnternet kullanıcılarının sizlere ulaşmasını sağlamak ve çeşitli ürün ve hizmetlerinizi sosyal ve internet ortamında çeşitliliğini en iyi şekilde yansıtmasını bir web sitesi sağlamaktadır.

-Kurumsallaşmak ve markalaşma yolunda ilerlemenin en hızlı ve etkili yolu internet reklam platformunda bir web siteniz ile sağlanmaktadır.

Müşterilerinizin sizlerden ve ürünlerinizden online bir şekilde faydalanabilmesi için en önemli etkendir.

Kişisel markanızı oluşturabilirsiniz.

Sosyal medyadaki varlığınızı aktif olarak internet sitenizden yönetebilirsiniz.

İnternette Yerinizi Ayırın

İNTERNETTE YERİNİZİ AYIRTIN!

İNTERNET SİTESİNİN GÜNÜMÜZE ETKİLERİ

İnternet sitesi ile artık sizlerde kitlenize en hızlı şekilde ulaşmanın tadını çıkartabilirsiniz. Çok kullanıcıya tek bir sayfa ile ulaşabilir, reklamlarınızı tek bir sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Bütçenize uygun web sitesi seçenekleri ile kurumsallığını en güvenilir ve yaygın biçimde sağlayabilirsiniz.

Sanal vitrin oluşturabileceğiniz ve ürünlerinizin satışlarını gerçekleştirebileceğiniz imkânlar İFD MEDİA ‘ da sizleri bekliyor.

BU AJANS ÇOK KONUŞULUYOR!

En etkili iletişim aracı olan İnternet, dünyaya açılan yep yeni pencereleriyle tasarımını müşterilerine sunmaya ve görsel mesaj vermeye devam ediyor.

KENDİ MESAJINIZI EN ÖZEL ŞEKİLDE OLUŞTURMAYA HAZIR MISINIZ?

Vergi levhası olan herkesin internet sitesinin olması kurumsallık açısından da önemli bir unsur olmaktadır. Kurumsallığınızın ikinci bir kimliği olan web sitesi ile müşterilerinizin sizlere çok daha hızlı ulaşmalarını sağlayarak 7/24 iletişim avantajlarını mobilde, tablette ve bilgisayarda hissettirebilirsiniz.

Markanızı Bizim İle Duyurun!

Firmanıza özel olarak tasarlanan ve içerikleri ile uyumluluk sağlanılan projelerimizde sizler için en özel olanları belirleyerek sizi özel hissettirmeye devam ediyoruz.

Profesyonel Web Sitesi

 

Anlaşılabilir navigasyon modülleri sayesinde müşteriler sizlere kolayca ulaşabilir aynı zamanda özgün İçerik sayesinde firmanızı özelleştirebilir tercih edilen site olabilirsiniz.

Profesyonel web tasarım farkımızdan sizlerde faydalanabilir anında ihtiyacınız olan profesyonel site sahibi olabilirsiniz.

Mobil uyumlu sitelerimiz ile tüm cihazlardan en hızlı şekilde erişimleriniz sağlanarak kitlenizi anında genişletebilirsiniz. Mobil uyum sayesinde kullanıcılara ulaşmanın keyfini çıkartın.

Web tasarım için optimize edilmiş görseller sağlanarak tasarımlarımız ile dikkat çeken imajınızı tüm Dünya’da duyurmaktayız.

Profesyonel web tasarım farkımız ile eğitici bilgiler sunarak uzmanlık alanınıza yönelik makale hizmetleri vermekteyiz.

Web Tasarım Ajansının Sağladığı Kolaylıklar

 

Web Tasarım Ajansının Sağladığı Kolaylıklar

 

Web Tasarım süreci dikkat ve titizlik isteyen bir süreçtir. En önemlisi hedef mutlaka önceden belirlenmelidir. Bir web sitesinin en önemli beklentisi, geri dönüşümün olmasıdır. Bu yüzden beklentilerin üzerinde bir tasarım ve yapılmak istenilenin önceden belirlenmesi gerekmektedir.

Müşterinin internet sitesine neden olduğu ihtiyacı ve siteyi ne amaçla kullanacağı önceden analiz edilmelidir. Analiz edilen süreçte web sitesinde tanıtım mı ya da ürün satışı mı gerçekleştirileceği önceden bilinmelidir.

Web Tasarım ile sağlıklı bir sonuç ve başarılı bir tasarım için yazılım şirketi İFD Media ile iletişim halinde olmak ve doğru bir şekilde müşteriyi yönlendirmek, bilgileri en doğru şekilde müşteriden temin etmek gerekir. Hedef belirlendikten sonra dikkat ettiğimiz noktalardan biri yaptığımız tasarımlarda kullanıcıların rahat girişinin sağlanabileceği ürün ve bilgilere kolay şekilde ulaşabilecekleri tasarımlar yapılmasıdır.

Kullanıcıyı yoran ve gereksiz kalabalık ortaya çıkartacak tasarımlar ve müşterinin talep ettiği mesajı görsel olarak yeteri kadar aktarılamaması site için ve müşteri açısından olumsuz sonuçlara sebep olacaktır.

Adından da sıkça bahsedildiği gibi SEO (Arama motoru optimizasyonu) siteler için oldukça önemlidir. İyi bir web sitesinin alt yapısı mutlaka SEO (Arama motoru optimizasyonu) uygun şekilde olmalıdır.

Web Tasarım da İnternet sitelerinin asıl amacı kaliteye göre sıralamak ve sıralanan kalitede başarılı sonuçlar doğuracak ve markadan sıkça bahsettiren tasarımlara ulaşmaktır. Bu yüzden web tasarım sürecinde sıfırdan yazılım yapmanın önemi yüksek olup aynı zamanda da SEO uyumlu web siteleri inşa etmek web tasarım için önemlidir.

Yeniden Pazarlama Stratejileri

 

Yeniden Pazarlama Stratejileri

 

Yeniden pazarlama ile müşterilerinize yeniden sahip olun!

Yeniden pazarlama ile web sitenizi daha önceden ziyaret etmiş, mobil uygulamanızı kullanmış veya e-posta adresleri elinizde olan kullanıcılara reklamlarınızı yeniden göstermenize yardımcı olur.

Mevcut Bir siteniz var ve kullanıcı sitenizi ziyaret etti fakat herhangi bir ürün satın almadan sitenizden ayrıldı. İşte tam olarak bu noktada yeniden pazarlama devreye giriyor.

Sitenizi daha önce ziyaret eden kullanıcılar internette gezindikleri sırada sizin reklamlarınızı yeniden görebilmektedir. Yani hizmetlerinizi yeniden pazarlamış oluyorsunuz.

Yeniden Pazarlamanın Avantajları Nelerdir

Reklamlarınızın nerelerde gösterildiğini görebilir ve dönüşümlerin geldiği yere odaklanarak daha fazla ürün satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcılara satın alma olasılığı maksimum olduğu esnada erişim sağlarsınız.

Satışlarınızı veya marka bilinirliğini yükseltmek için reklam yayınlarınızın stratejik ve önemli bir parçasıdır.

 

Yeniden pazarlama hizmetlerinden yararlanmak ve hedef kitlenizi yükseltmek için hemen bizi arayın 444 3 291

Web Tasarım Hizmetleri

 

Web Tasarım Hizmetleri

 

Web Tasarım Hakkında Bilmedikleriniz,

Web tasarım hizmetlerimiz arasında kurumlara sağladığımız kurumsal kimlik eklemelerine bir yenisi daha eklendi.

Geçmişten bu yana firmalar tarafından ürünlerini sadece reel ortamda satmanın ve yeteri şekilde hedef kitle edinememenin sorunu yaşamaya artık son vermenin tam zamanı.

Ticaretinizi sanal ortama taşıyarak sizlerde ikinci ticaret ortamını yeniden hayata geçirebilir hedef kitlenizi tahmininde üstünde bir rakamla karşılayabilirsiniz.

Ürün ve hizmetiniz ne olursa olsun, firmanızın büyüklüğü nasıl olursa olsun ister küçük işletme ister büyük ve orta tüm işletmelere özel sağlanılan hizmetlerimizden sizlerde yararlanabilirsiniz.

Web Tasarım Hizmet Ayrıcalıklarımız,

Tamamen çözüm odaklı şekilde ilerleyerek sorunlarınıza çözüm bulmak,

Sizlerin isteği doğrultusunda ilerlemek,

Gizlilik, güvenlik ve eşitlik politikasına uyarak ilerlemek,

Kullanıcı dostu web tasarımlar oluşturmak,

Sitenin doğru görüntülenmesini arttırarak, daha iyi performans için en iyi web sitesi tasarlamak,

Taze, dinamik ve profesyonel web siteleri tasarlamak,

Hareket ve yenilik katıp ilerlemek hizmet ayrıcalıklarımız arasında yer almaktadır.

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım, fikirlerin estetik çizgisinde, bir amaç ile belli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların yazılıma dönüşmesi işlemidir. Bu işlemlerin tamamlanmasının sonrasında aktif bir web sitesi meydana gelir. Web tasarımı uygulamasından sonra son kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımı ile internet üzerinden web sitelerine erişebilmektedirler.

Web Tasarım Unsurları

Düzen: Kullanılacak grafik ve metinler belli düzende olmalıdır. Web sitelerinin önemli bir hedefi ise kullanıcıların ilk bakışta aradıkları bilgiyi hızlıca bulmalarıdır. Bu, tasarımın dengeli olması, tutarlılık göstermesi ve bütünlüğünü düzen içerisinde koruması ile birlikte geçerli olabilecek bir durumdur.

Renk: Renk seçimi müşterilerimizin isteklerine ve amaca bağımlıdır. Basit bir şekilde sadece siyah-beyaz renklerle yapılabilmekle birlikte web uyumlu renkler kullanarak da bir kişi ya da kuruluşun kişiliği, markası kendini ifade edebilir.

Grafikler: Web tasarımı için grafikler logo, fotoğraf, clipart ya da simgeler şeklinde kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı bakımından çok sıkışık bir yapıda olmamalı, sayfanın açılış hızını etkilemeyecek boyutta; web sayfasının içeriği ile uyumlu olmalı ve uygun bir şekilde konumlandırılır.

Fontlar: Çeşitli yazı tipleri kullanımı ile birlikte bir web sitesinin tasarım kalitesini yükseltebilirsiniz. Birçok web tarayıcıları sadece "web-güvenli yazı tipleri" gibi bilinmekte olan fontları, okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir; bu nedenle tasarımcı olarak yaygın olarak kabul edilen bu grup içindeki fontlarla çalışmaya özen gösterilmesi de faydalıdır.

İçerik: İçerik ile tasarım görsel ve metin yolu ile sitenin vereceği mesajı geliştirmek amacıyla birlikte çalışabilir. Okuyucusunu şaşırtmak onlar için heves uyandırmak, istediklerini onlara vermek gerekir. Bu şekilde kullanıcılar sitede daha çok vakit geçireceklerdir. Kullanmakta olacağınız yazılı metin her zaman ilgili ve faydalı olmalıdır. İçerikle alakalı anahtar kelimeler içermeli ve arama motorları için optimize edilmeli ayrıca uygun uzunlukta yer almalarına dikkat edilmelidir.

Web Sitesi Avantajlarımız

Google Reklam avantajlarımız ile sizlerde ilk sırada yer alabilirsiniz. Daha fazla beklemeden farkımızdan sizlerde yararlanın.

Web Tasarım süreci dikkat ve titizlik isteyen bir süreçtir. Hedef mutlaka en başta belirlenmelidir. Beklentilerin üzerinde bir tasarım ve yapılmak istenilenin önceden belirlenmesi de gerekir.

Müşterilerin internet sitesine ihtiyacının neden olduğu ve siteyi ne amaçla kullanacağının en başta analiz edilmesi gerekmektedir. Analiz edilen süreçte web sitesinde tanıtım mı ya da ürün satışı mı gerçekleştirileceği önceden bilinmelidir.

Kullanıcıyı yoran, gereksiz kalabalık meydana getirecek tasarımlar ile müşterinin talep ettiği mesajın görsel olarak yeteri kadar aktarılamaması site için ve müşteri açısından olumsuz sonuçlara neden olmaktadır.

İsminden sıkça bahsedildiği gibi SEO (Arama motoru optimizasyonu) siteler için fazlasıyla önemlidir. İyi bir web sitesinin alt yapısının mutlaka SEO uygun şekilde olması gerekir.

Web yazılım farkımızdan sizlerde faydalanın hem biz kazanalım hem de sizlere kazandıralım.

Mobil uyumlu sitelerimiz aracılığıyla tüm cihazlardan en hızlı şekilde erişimlerinizi sağlanarak kitlenizi anında genişletebilirsiniz. Mobil uyum ile kullanıcılara ulaşmanın tadını çıkartın.

Web Yazılım Hizmeti

Web yazılım, web server olarak bilinen sunucu içerisinde yer alan yazılımların tümünü anlatan isimdir. Ancak yazımızda bahsettiğimiz yazılım web sitenizde bulunmasını istediğiniz eklenti ve kontrollerin bütünü anlamını üstlenmektedir.

Web yazılımı yaptırıp yaptırmamak tamamen projeniz veya beklentileriniz ile ilgili olarak gelişmektedir. Eğer kendi firmanız için web sitesi talep ediyorsanız, bizimle çalışarak daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Web yazılım sonrasında sitenize ait tasarımda önemli rol oynamaktadır.

Web tasarım, fikirlerin estetik çizgisinde, belli bir amaç için ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların uygulamaya dönüşmesi işlemine denir. Bu işlemlerin tamamlanmasından sonra aktif bir web sitesi meydana gelir.

Geçmişten bu yana firmalar tarafından ürünlerini yalnızca reel ortamda satmanın ve yeteri şekilde hedef kitle edinememenin sorununu yaşamaya artık bizimle birlikte son vermenin tam zamanı.

Ticaretinizi sanal ortama taşıyarak sizlerde ikinci ticaret ortamını yeniden hayata geçirebilir, hedef kitlenizi tahmininizin de üstünde bir rakamla karşılayabilirsiniz.

Google Reklam stratejilerimiz ile yeniden reklam oluşturma vb. avantajlarımız sayesinde sizlerde ilk sırada yerinizi ayırtabilirsiniz.

Web Sitesi Ayrıcalıklarımız

 

Google Reklam Avantajımız ile ilk sırada yerinizi alın. Google arama motoruna şirket veya firmanızın adı yazıldığında internette çıkmak için bir domain yani alan adına sahip olmak gerekmektedir. Google ‘de bir yerimizin olması her şey den önce gelmektedir. Siz müşterilerimiz için hedefimizi yükselterek dijital ajanstaki başarılarımızı web yazılım ayrıcalıklarımız ile tüm TÜRKİYE'YE duyurmaya devam ediyoruz. Dilediğiniz bütçeleri belirleyin, gelin birlikte ilk sayfaya çıkmanın ve müşterilerinize ulaşmanın tadını çıkaralım.

- Ana işlevi bilgilendirme,

- İşletmeyi internette tanıtma avantajı,

- Müşteri memnuniyeti analiz imkanı,

- 7/24 ulaşılabilir olmak,

- Güncel ve dinamik bilgilendirme,

- Bağlayıcı olumlu iletişim kurabilme fırsatı,

- İşletme sürdürülebilirliğine katkı,

- Firmayı algısal açıdan doğru tanıtma fırsatlarımızı sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Web Tasarım Hizmet Ayrıcalıklarımız:

Gizlilik, güvenlik ve eşitlik politikasına uyarak ilerlemek,

Kullanıcı dostu web tasarımlar oluşturmak,

Tamamen çözüm odaklı şekilde ilerleyerek sorunlarınıza çözüm bulmak,

Sizlerin isteği doğrultusunda ilerlemek,

Sitenin doğru görüntülenmesini arttırarak, daha iyi performans için en iyi web sitesi tasarlamak,

Taze, dinamik ve profesyonel web siteleri tasarlamak,

Hareket ve yenilik katıp ilerlemek hizmet ayrıcalıklarımız arasında yer almaktadır.

Neden İFD Media

 

Web yazılım, web server olarak bilinen sunucu içerisinde bulunan yazılımların tümünü anlatan isimdir. Ancak yazımızda bahsettiğimiz yazılım web sitenizde bulunmasını istediğiniz eklenti ve kontrollerin bütünü anlamını üstlenmektedir.

Web yazılımı yaptırıp yaptırmamak tamamen projeniz veya beklentileriniz ile ilgili olarak gelişmektedir. Eğer kendi firmanız için web sitesi istiyorsanız, bizimle çalışarak daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Web Tasarım Hizmet Ayrıcalıklarımız:

Gizlilik, güvenlik ve eşitlik politikasına uyarak ilerlemek,

Tamamen çözüm odaklı şekilde ilerleyerek sorunlarınıza çözüm bulmak,

Sitenin doğru görüntülenmesini arttırarak, daha iyi performans için en iyi web sitesi tasarlamak,

Kullanıcı dostu web tasarımlar oluşturmak,

Sizlerin isteği doğrultusunda ilerlemek,

Taze, dinamik ve profesyonel web siteleri tasarlamak,

Hareket ve yenilik katıp ilerlemek hizmet ayrıcalıklarımız arasında yer almaktadır.

Google Reklam Hizmetleri;

Google Adwords İnternet reklamcılığı alanında önemli rol oynamaktadır. Ülkemizde yüz binlerce insanın kendi sitesinin daha iyi bir kapasiteye gelebilmesi için google arama motorlarında sağ ve üst köşelerde bulunan kısımda istenilen kelimeler ile yayınlanmaktadır. Aynı zamanda sağlanan bu hizmetin diğer adı çevrim içi reklamcılık hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Adwords tıklanma başı olarak ücretlendirilmektedir.

Her müşterimiz kendisini Google da görerek tüm dünyaya marka bilinirliğini duyurmayı talep eder. Bizlerde İFD MEDİA olarak sizlere en iyi reklamı sunarak kendi bütçenize uygun tanıtımlar sayesinde adınızı duyuruyoruz.

İFD Media

 

İFD Media kurumsal tüm müşterilerine internet sitesi imkânı sunarak anında marka bilinirliğinizi yaygınlaştırmaktadır.

Hedef kitlenizi ikiye katlayarak mevcut müşteri potansiyelinizi reklamlarımızla yükseltebilirsiniz.

NEDEN İFD MEDIA’DA REKLAMLAR DAHA DİKKAT ÇEKİCİ

İfd media müşterilerine özel olarak sağladığı reklamlarında creative çalışmalar yaparak anında dikkat çekmeyi başarıyor.

Sektörünüz ne olursa olsun, büyük, orta ve küçük tüm işletmelere 0’dan yazılım ve özgün tasarım imkanı sağlıyoruz.

Web yazılımı yaptırıp yaptırmamak tamamen projeniz ya da beklentilerinizle ilgili olarak gelişmektedir. Eğer kendi firmanız için web sitesi istiyorsanız, bizimle birlikte çalışarak daha etkili sonuçları elde edebilirsiniz.

Web Tasarım Hizmet Ayrıcalıklarımız:

Gizlilik, güvenlik ve eşitlik politikasına uyarak ilerlemek,

Tamamen çözüm odaklı şekilde ilerleyerek sorunlarınıza çözüm bulmak,

Taze, dinamik ve profesyonel web siteleri tasarlamak,

Kullanıcı dostu web tasarımlar oluşturmak,

Sitenin doğru görüntülenmesini arttırarak, daha iyi performans için en iyi web sitesi tasarlamak,

Sizlerin isteği doğrultusunda ilerlemek,

Hareket ve yenilik katıp ilerlemek hizmet ayrıcalıklarımız arasında yer almaktadır.

Google Reklam Hizmetleri;

Google Adwords İnternet reklamcılığı alanında önemli yer almaktadır. Ülkemizde binlerce insanın kendi sitesinin daha iyi bir kapasiteye gelebilmesi için Google arama motorlarında sağ ve üst köşelerde bulunan kısımda istenilen kelimeler ile yayınlanmaktadır. Aynı zamanda sağlanan bu hizmetin diğer adı çevrim içi reklamcılık hizmeti olarak isimlendirilmektedir. Adwords tıklanma başı maliyet olarak ücretlendirilmektedir.

Her müşterimiz kendisini Google da görerek tüm dünyaya marka bilinirliğini duyurmayı ister. Bizlerde İFD MEDİA olarak sizlere en iyi reklamı sunarak kendi bütçenize uygun tanıtımlar sayesinde adınızı duyuruyoruz.

İFD Media "Web Yazılım Hizmetleri"

 

 

Web yazılım, web server olarak bilinen sunucu içerisinde bulunan yazılımların tümünü anlatır. Fakat yazımızda bahsettiğimiz yazılım web sitenizde yer almasını talep ettiğiniz eklenti ve kontrollerin bütününü üstlenmektedir.

Web yazılımı yaptırıp yaptırmamak tamamen projeniz ya da beklentileriniz ile gelişmektedir. Eğer kendi firmanız için web sitesi istiyorsanız, bizimle birlikte çalışarak daha etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ayrıca;

Web Tasarım, fikirlerin estetik çizgisinde, bir amaç ile belli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların yazılıma dönüşmesi işlemine denir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından aktif bir web sitesi ortaya çıkar. Web tasarımı uygulamasından sonra son kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımı ile internet üzerinden web sitelerine erişebilmektedirler.

Siz müşterilerimiz için hedefimizi yükselterek dijital ajanstaki başarılarımızı tüm TÜRKİYE'YE duyuruyoruz. Dilediğiniz bütçeleri belirleyin, gelin birlikte ilk sayfaya çıkmanın ve müşterilerinize ulaşmanın tadını birlikte çıkaralım.

En etik fiyat politikasını uygulayarak %100 müşteri memnuniyeti ile anında çözümler üretmeye devam ediyoruz.

Google Reklam ayrıcalıklarımızdan ve web yazılımdaki farkımızdan sizlerde hemen yaralanın!

İFD Media ile Farkımızı Keşfedin!

İFD Media ile Farkımızı Keşfedin!

 

Web yazılım, web server olarak bilinmekte olan sunucu içerisinde olan yazılımların tümünü anlatan isme denir. Lakin benim bahsettiğim yazılım web sitenizde yer almasını talep ettiğiniz eklentilerin ve kontrollerin bütünü anlamını taşır. Örnek olarak bir web sitesi yaptırıyorsunuz, web sitenizde bir yönetim paneli olmasını istiyorsunuz. Yönetim için panele girdiğiniz zaman, sitenin içeriğini değiştirebilmek, kullanıcıları kontrol edebilmek, yeni yazılar veya sayfalar eklemek gibi özellikler olmasını talep ediyorsunuz. İşte tam bu noktada ihtiyacınız olan web yazılımdır. Web tasarım tek başına çok şey ifade etmez fakat yazılım ile birlikte yapıldığında, kullanılabilirlik anlamında ekstra güçlü bir siteye sahip olursunuz. Bu gibi ayrıcalıklara bizimle birlikte sahip olabilirsiniz.

Web Tasarım Hizmet Ayrıcalıklarımız:

Gizlilik, güvenlik ve eşitlik politikasına uyarak ilerlemek,

Kullanıcı dostu web tasarımlar oluşturmak,

Tamamen çözüm odaklı şekilde ilerleyerek sorunlarınıza çözüm bulmak,

Sizlerin isteği doğrultusunda ilerlemek,

Sitenin doğru görüntülenmesini arttırarak, daha iyi performans için en iyi web sitesi tasarlamak,

Taze, dinamik ve profesyonel web siteleri tasarlamak,

Hareket ve yenilik katıp ilerlemek hizmet ayrıcalıklarımız arasında yer almaktadır.

Google reklam avantajımız ile sizlerde ilk sırada yer alabilirsiniz.

444 3 291 nolu numaradan bize ulaşın ve sizlerde bu avantajlarınız sahibi olun!

Web Tasarım Ajansı

Web Tasarım Ajansı

 

İfD Media Web tasarım ile ilgilenen genel ismiyle kreatif ajanslar, bu saydığımız ajanslar arasında en fazla konuşulan ve ilgi gören ajans türüdür. Sektörde büyük markaların paralarını dijital ortamda daha çok harcaması, daha fazla bütçe ayırması ve parasını bu ajanslara emanet etmesi ise yeni nesil reklamcılığın ne kadar önemli bir noktaya gelmiş olduğunun kanıtı olmaktadır.

Kreatif ve dijital tasarım adı ile adlandırılmış olarak yaratıcı işler yapılan bir ajans olgusuna sahip olmaktadır. Diğer tüm ajans türlerinden farklı bir şekilde müşteri talebine göre çalışılmaktadır. Bu ajans fazlasıyla büyük kitlelere ulaşmaktadır.

Beklenmedik, şaşırtıcı, ses getiren çalışmalar ile birlikte markaların tüm isteklerine ivedilikle yanıt vermektedir, ürün ya da bir fikrin ortaya çıkmasında büyük rol oynarlar.

En basit ifade ile anlatmak istersek tüketicinin irkildiği ve kaçtığı reklam anlayışından ziyade oluşturulan videolar, oyular, yarışmalar ve kampanyalar gibi daha eğlenceli yöntemlerle tüketiciye dokunan ajans tanımı olmaktadır.

Web Tasarım İçin İFD Media

 

Web tasarım hizmetlerimiz arasında kurumlara sağladığımız kurumsal kimlik eklemelerine bir yenisi daha eklendi.

Geçmişten bu yana firmalar tarafından ürünlerini sadece reel ortamda satmanın ve yeteri şekilde hedef kitle edinememenin sorunu yaşamaya artık son vermenin tam zamanı.

Ticaretinizi sanal ortama taşıyarak sizlerde ikinci ticaret ortamını yeniden hayata geçirebilir hedef kitlenizi tahmininde üstünde bir rakamla karşılayabilirsiniz.

Ürün ve hizmetiniz ne olursa olsun, firmanızın büyüklüğü nasıl olursa olsun ister küçük işletme ister büyük ve orta tüm işletmelere özel sağlanılan hizmetlerimizden sizlerde yararlanabilirsiniz.

Google Reklam İnternet reklamcılığı alanında önemli yer almaktadır. Ülkemizde yüz binlerce insanın kendi sitesinin daha iyi bir kapasiteye gelebilmesi için google arama motorlarında sağ ve üst köşelerde yer alan kısımda istenilen kelimeler ile yayınlanmaktadır. Aynı zamanda sağlanan bu hizmetin diğer adı çevrim içi reklamcılık hizmeti olarak adlandırılmaktadır. Adwords tıklanma başı olarak ücretlendirilmektedir.

Her müşterimiz kendisini Google da görerek tüm dünya ya marka bilinirliğini duyurmak ister. Bizlerde ifd media olarak sizlere en iyi reklamı sunarak kendi bütçenize uygun tanıtımlar sayesinde adınızı duyurmaktayız.

Web Yazılım ve Web Tasarım ayrıcalıklarımız için daha fazla beklemeyin.

İFD MEDİA

 

Web Tasarım süreci dikkat ve titizlik isteyen bir süreçtir. En önemlisi hedef mutlaka önceden belirlenmelidir. Bir web sitesinin en önemli beklentisi, geri dönüşümün olmasıdır. Bu yüzden beklentilerin üzerinde bir tasarım ve yapılmak istenilenin önceden belirlenmesi gerekmektedir.

Müşterinin internet sitesine neden olduğu ihtiyacı ve siteyi ne amaçla kullanacağı önceden analiz edilmelidir. Analiz edilen süreçte web sitesinde tanıtım mı ya da ürün satışı mı gerçekleştirileceği önceden bilinmelidir.

Kullanıcıyı yoran, gereksiz kalabalık meydana getirecek tasarımlar ile müşterinin talep ettiği mesajın görsel olarak yeteri kadar aktarılamaması site için ve müşteri açısından olumsuz sonuçlara neden olmaktadır.

İsminden sıkça bahsedildiği gibi SEO (Arama motoru optimizasyonu) siteler için fazlasıyla önemlidir. İyi bir web sitesinin alt yapısının mutlaka SEO uygun şekilde olması gerekir.

Web yazılım farkımızdan sizlerde faydalanın hem biz kazanalım hem de sizlere kazandıralım.

Google Reklam müşterilerin kendi belirlediği bütçe ile Google ilk sayfada ve en üst kısımda yer alan sarı bantlı reklamlardır. Google, en çok kullanılan arama motoru olduğundan Adwords ile tıklama başına maliyet sistemi olup belirlenen anahtar kelimeler de Google aramalarında çıkmaları sağlanmaktadır.

Google Reklam avantajımız ile sizlerde ilk sırada yerinizi ayırtabilirsiniz.

Web Çözümleri Sizlerle

 

Web Tasarım ve Yazılım sürecinde sizler için titiz bir şekilde çalışarak ihtiyacınız olan çözümleri sizlere sunuyoruz...

Domain Nedir?

Alan adınızın uygun şekilde kolay ve hatırlanabilir olması, ulaşılabilirlik açısından oldukça büyük önem taşır.

Domain yani alan adı, internette bulunmak için sahip olmamız gereken kimliktir. Alan adları web sitemizin adı ve adresi olmaktadır. Bu adres olmadan ziyaretçiler sitenize ulaşamazlar.

Alan isimlerinin mümkün olduğunca kolay ve hatırlanabilir olması gerekir. Akılda kalıcı ve uzun olmayan alan adları, oldukça fazla ziyaretçinin sitenize ulaşabilmesini sağlamaktadır.

Domain adınızın ise hizmet verdiğiniz sektör, sattığınız ürün ya da mesleğiniz gibi unsurları içeren bir isimden oluşması da, yapılan aramalar sonucu sitenizin bulunmasına büyük katkı sağlar.

com: Ticari kuruluşlar,

net: Çalışma alanı internet olan kuruluşlar,

org: Dernekler, Organizasyonlar,

gov : Devlet kuruluşları,

edu : Eğitim kuruluşları,

mil : Askeri kuruluşlar,

ac : Akademik kuruluşlar (Bazı ülkelerde karşılığı ise .edu olmaktadır.),

tv : Tuvalu isimli bir ülkeye ait domain uzantısıdır. Televizyon kanalları tarafından kullanılmaktadır.

Hosting Nedir?

Hazırlamış olduğunuz web sayfalarını yüklemek amacıyla bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için yapılandırılmış olan sunucularda size ayrılan alana hosting denmektedir. Hosting hizmeti de bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar ile sağlanılır. Sunucular sürekli açık ve günün her saatinde erişilebilir olmak zorundadır.

Hosting hizmeti domainin dns üzerinden sunucuya yönlendirilmesi ile çalışır. Hem web siteleri hem de mail adresleri sunucu üzerinden ip protokolü ile sizin bilgisayarınız ile bağlantı kurar.

Hosting işlemlerinde sizler için önemli noktalar şunlar olmaktadır;

- Hız; Sitenizin açılma hızı.

- Siteniz için size verilecek alan boyutu; MB

- Desteklediği programlar ve genel özellikler...

Sizlerde bizimle çalışarak Google Reklam sayesinde sitenizi üst sıralara yükseltebilirsiniz.

İçerik Yönetiminin Önemi

 

Bilgisayar bilimleri için içerik yönetimi içeriğin yaşam devri ile ilgili eylem, işlem ve araçların tümü olmaktadır. Bu bağlam içerisinde içerik sayısal ortama geçirilmiş veya geçirilmesi mümkün, yapısal olan ya da yapısal olmayan ortam içinde varolan bilgiler olmaktadır. Gündelik kullanımda ise içerik kelimesi bilgi, belge, veri, enformasyon kelimeleriyle benzeyen anlamları ifade etmektedir.

Web yayınlama yöntemleri ile bir web sitesini yönetmek, güncelleme ihtiyaçları arttıkça zor hale gelip, belirli bir noktanın ardından problemler yüksek boyutlara ulaşır. Küresel rekabet açısından sorun sadece web içeriğinin güncel tutulması değildir. Web yayınlama sürecinin otomatik ve yönetilebilir bir süreç olması gerekir.

Web içeriğinin güncel, temiz, dinamik ve aynı anda hazır olmasıda beklenmekte olan karakteristik özelliklerdir. Kuruluşların yapısal, yarı yapısal veya serbest biçimli içeriğini kullanıcıların yöngüdümlemesine ya da belirli bir bağlam içerisinde bölümlemesine izin verilmesi web içerik yönetiminin asıl işlevlerini oluşturur. Bir başka nokta ise, iş süreçlerinin kuruluşun işletim ihtiyaçları ile otomatik oluşturulması, saklanması ya da erişilmesi sadece e-iş perspektifinden değil web içerik yönetiminin geldiği noktayı göstermek için de ilginç hale gelmektedir.

Kolay Site Yönetim:

Windows Explorer’a benzeyen arayüzü ile site yönetimi çok daha kolay hale gelmiştir. Teknik olmayan kişiler bütünleşik HTML düzenleyicisi veya MS Office araçlarını (Word, Excel, Frontpage) kullanarak sayfalarını web sitelerinde yayınlamaktadırlar.

Bağımsız İçeril Hazırlama:

Web sayfası tasarımı ile içerik hazırlama işleri birbirinden ayrılarka bağımsız hale getirilmiştir. Bu şekilde her iki işin kendi alanında uzman farklı kişiler tarafından yerine getirilmesi sağlanmaktadır.

Şablon Tabanlı Web Oluşturma:

Bir web sitesinde yer alan benzer görünümdeki sayfaların her biri için bir şablon tanımlanır. Siteye yeni bir belge eklenirken sayfanında hangi şablon ile görüntüleneceğinin seçilmesi gerekir. Şablon tabanlı web oluşturma ile sitenizin eskiyen yüzü, şablonların yeniden oluşturulması ile tamamı ile değiştirilebilmekte, kurumsal web yayın standartları oluşturma ve uygulama çok daha kolay hale gelir.

Rol Tabanlı Onaylama ve Güvenlik Altyapısı:

Sitede izin verilmiş olan yerlere yetkili kişilerce yeni sayfa eklenmesi/mevcut sayfaların göndermesi Rol/Grup Tabanlı Güvenlik Altyapısı ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Sayfa gönderme ve onaylama amacıyla farklı roller tanımlanmıştır. Ek olarak kullanıcı grupları da oluşturularak site ağacının belli kesimlerine belirli grup kullanıcının erişebilmesini sağlaması olanaklıdır.

Yayın Takvimi:

Sayfanın planlanan tarihlerde otomatik şekilde yayına başlaması ve yayından kaldırılması olanaklı haldedir.

Çalışma ve Üretim Siteleri:

Çalışma ve Üretim siteleri ayrılarak güvenli bir yayın ortamı sağlanmaktadır. Sitede yapılmış olan değişiklikler Çalışma sitesinde görülüp onay verildikten sonra Üretim Sitesine yansıtılır.

Site İçi Arama

Veri tabanında saklanmakta olan içerik aynı anda dizinlenerek (index) aramaya hazır hale getirlebilir. Anahtar sözcükler, başlık ve sayfanın içerisinde geçen kelime/kelimelere göre hızlı/detaylı aramalar gerçekleştirileblmektedir.

Site Haritası

Sitede yapılan değişikliklerin anında yansıdığı bir site haritası sağlanılır.

Tüm bu avantajlar için hemen bizimle iletişime geçin...

Seo Optimizasyon

 

Web siteniz google arama sayfalarında ilk sayfa ve ilk sıralara yükselebilir. Bir web siteniz var ancak google sayfasında görünmüyor ise, işiniz hakkında anahtar kelimelerle arama yapıldığında hiç bir sayfada sitenizin ismi bile geçmiyorsa size en uygun çözüm SEO çalışması olacaktır. Hala kullanmakta olduğunuz web sitenizi titiz bir çalışmayla birlikte arama sayfalarına uygun hale getiriyoruz. Bu şekilde; yeni bir web sitesi yaptırma ve reklam maliyetlerinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

Seo, hedeflenen nitelikte ve nicelikte ziyaretçi kazandırmaktadır. Ziyaretçiler ağırlıklı şekilde arama sonuçlarıyla geldikleri için o malı ya da hizmeti arayan kişiler olur. İyileştirmesi yapılan sitenin bağlı olduğu sektörün aranma hacmi ile ayda on binlerce ziyaret kazanır.

Seo, şirketinize prestij kazandırmaktadır. Genel olarak, arama motorlarında ön sıralarda olan firmalar iş hacimleri yüksek olduğu ve o işin uzmanı oldukları yönünde olmaktadır.

Seo şirketinizi geliştirmeye yarar. Dünya bilgiye dayalı ekonomik bir düzen yolunda ilerler. İşletmelerin kârlılıkları ve rekâbet güçleri bilgi teknolojilerini ne kadar kullandıkları ile doğru orantılı şekilde değişim gösterebilmektedir.

Seo sayesinde sektörünüzdeki gelişmelerden ilk siz haberdar olursunuz. Sektörünüze üretim yapmakta olan yerli ve yabancı kişi ya da firmalar doğal olarak öncelikle ilk sayfadaki firmalar ile görüşme sağlarlar ve tekliflerini ilk onlara sunarlar.

Seo size iyi reklam olanağı sağlar. Arama Motorlarında ön sıralarda sıralanmış olan web siteleri daha fazla tıklama almaktadır. Firmanız daha bilinir hale gelir ve markalaşmak için katkıda bulunur.

Seo sıralanmadan ibaret olmamaktadır. Tutulan istatistikler sayesinde arama, müşteri tercih ve eğilimleri, ürün verimlilikleri ile ilgili güvenilir bilgi edinmenizi sağlar. Uzun vade için planlama amacıyla veri tabanı oluşturur.

Sosyal Medya Yönetimi

 

Akıllı telefonların artışı ile internet alanındaki gelişmeler ve bize daha fazla merhaba diyen Sosyal Medya artık hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Önceleri kişisel sosyal medya hesapları ile büyümekte olan bu pazar, işletmelerinde sosyal medya üzerinde yerini alması ile birlikte çok ciddi bir büyüklüğe ulaştı. Bu büyüklüğün ortaya çıkarmış olduğu sosyal medya yönetimi başlı başına bir iş kolu olarak karşımıza çıkıyor.

Bu kadar fazla sosyal medya hesabı arasından sıyrılıp ön plana çıkabilmek için ciddi bir rekabete kalkışmak ya da profesyonel destek almak bir mecburiyet haline geldi. Bizim sizlere sunmuş olduğumuz profesyonel sosyal medya yönetimi ile sizi bu kalabalığın içinden çıkararak görünür hale getirmekteyiz. İfdmedia ailesi bünyemizde bünyemizde sosyal medya uzmanı kadromuz ile birlikte başarının kapılarını daha hızlı açma şansı veriyoruz.

Sosyal Medya her ne kadarda amatör insanların kendini eğlendirdiği yer olarak görünse bile aslında çok ciddi potansiyelleri olan ve doğrudan satış taktikleri için inanılmaz olanaklar sağlamış olan satış kanalları haline gelmiştir. Sosyal medya yönetimi doğru yapıldığı zaman sizlere marka olmanın ve yeni satış kanallarının kapısını açar. Bu şekilde sosyal medya uzmanı gözetimi çerçevesinde ifdmedia olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz ile avantajlarımızın sahibi olabilirsiniz.

Bu ana başlıklar ile bütün sosyal medyada hem sizin hem de hesaplarınız takip edilip geliştirilirken aynı anda rakipleriniz ve sizin adınızın geçtiği her içerik dikkatle ve özenle seçilip incelenir.

Bu şekilde etkileşimde olmanın avantajı ile müşteri memnuniyeti ve marka güvenilirliği artan müşterilerinizin size ve markanıza bağlılığı yükselir.

İçerik Yönetimi:

Etkili bir sosyal medya yönetimi için arama motorlarında da iyi bir sonuç elde edip markaya ait ürün ve hizmetlerin tanıtımını arttırarak tüketicilerin markaya karşı oluşturacağı algıyı yönetmekte öneml rol oynamaktadır. Hala içerik pazarlaması, sosyal medya yönetim kavramının en önemli unsur haline gelir. Birden fazla büyük şirketin tüketicilerinin kullanımına sunmuş olduğu her bir ürün için farklı mikro siteler veya sosyal medya hesapları oluşturması bu konunun ne kadar ciddiye alındığını kanıtlayan bir olgu olmaktadır. Paylaşımda yer alırken kelimelerin özenli şekilde seçilmesi hem hedef kitlenin daha kolay anlamasını sağlayacak hem iletişimi güçlü şekilde kalacaktır.

Diyalog Yönetimi:

Sosyal medyada ise ne zaman mesaj verme işlemi hedef kitle ile diyalog kurma seviyesine geçerse o kadar bu mecra altında başarıya ulaşılır. Müşteri ilişkileri yönetimi kavramı ise dijital çağ çerçevesinde diyalog yönetimine dönüşür. Hedef kitlesi olan takipçileri özellikleri itibari ile ana gruplara ayırıp her bir grubun marka ile neden etkileşim şeklinde olduğunu kavramak, markanızın sosyal medya üzerinde de ne tür paylaşım yapmasından hoşlandıklarını anlamak ve uzun dönem sadakat yaratmak amacıyla kullanılan bir yönetim biçimi olmaktadır.

Reklam Yönetimi:

Gün geçtikçe internetten reklamı tercih eden marka sayısının yükselmesi, hem arama motorlarının hem de sosyal ağların kendine özel reklam platformlarını daha iyi hale getirip adına yaptığı yatırımlar internet reklam kavramının sosyal medya yönetiminin kalbi haline geldi. Doğru reklam çalışmaları markanın internet üzerinden ulaştığı kitleyi iyi analiz ederek onların ihtiyaçlarına yönelik olmalıdır.

Google Reklam seçeneklerimizi ile ilk sırada yerinizi ayırtın!

Sizlerde avantajlarımızdan yararlanmak için hemen ulaşın!

Arama Motoru Optimizasyonu

 

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO / Search Engine Optimization) sitelerin içerikleri hakkında konularda, Arama Motorlarında yapılan aramalar sonucu siteye ziyaretçi akışını sağlayan ve üst sıralamalarda görünecek Web sayfaları oluşturma sürecine denir. Sitelerde yapılmış olan değişiklikler ve güncellemeler sonucunda, Arama Motorları ve Web Kataloglarında içeriğe uygun şekilde, sıralamalarda öncelik elde etmek amacıyla kullanılır. Arama Motorları, İnternet sitelerinin yer almasına ve bu siteleri kullanıcı ile buluşturmasına katkıda bulunmaktadır. Tüm ülkelerin istatistik bilgilerine göre en fazla tıklanmış olan sayfalar arama motorları olmaktadır. Bunların başında Google, Yahoo ve MSN gelemektedir. Genel olarak bakıldığında tüm büyük arama motorları aynı mantık üzerinden çalışmaktadır.

Arama Motorları nasıl çalışmaktadır?

Arama motorları çok kuvvetli işlem gücüne sahip olan bilgisayarlarda çalışan özel programlara denir. Bu programlar bilgisayarlar üzerinde çalışmaktadır fakat bunlar bilinen bilgisayarlar gibi olmamaktadır. Çok daha gelişmiş donanımları vardır, bağlantıları çok hızlıdır, daha büyük sabit disklere sahip olmaktadırlar. Çok yüksek verileri depolayabilirler, çok yüksek bellekleri vardır, çoğunlukla da birden çok işlemciye sahiptiler. Bu bilgisayarlar birbirlerine bağlanıp üzerlerine düşen yükü paylaşmaktadırlarBinlerce insan aynı anda arama yapabilmekte ve bu yükün altından kalkmak hiç de kolay olmayabilir. Arama şu aşamalarla olmaktadırlar. Arama motoruna aratacağımız kelimeyi uygun kısma yazmanın ardından search düğmesine tıkladıktan sonra karşımıza sayfalar dolusu web adresi çıkmaktadır. Bu web adresleri nereden nasıl bulunmktadır?

Arama düğmesine tıkladığımız zaman arama motoru kendi veri tabanındaki bilgileri tarar ve İnternet üzerinde arama gerçekleştirmez. Bu veri tabanına milyonlarca web adresi nasıl girilmekte? Yapılan bir araştırmaya ile bir insan, ömrü bitene kadar her saniye bir web sayfası açıp kapasa da yine İnternet’teki bütün sayfaları dolaşamadığı düşünülecek hale gelirse bunu birkaç insanın oturup yapması imkansız hale gelir. Veri tabanının doldurulması spider, crawlers, robots olarak bilinmekte olan yazılımlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Arama Motorları;

Yüksek sayıda ve nitelikli ziyaretçi kazandırmaktadır.Çünkü ziyaretçiler arama sonuçlarıyla geldikleri için hizmeti gerçekten talep eden kişiler olmaktadır.

Birden çok arama seçenekleriyle hizmeti isteyen en geniş kitleye ulaşmasını sağlamaktadır.

Sektörel araştırma ve çalışmalar gerçekleştiren firma ve kuruluşlar en başta ilk sayfalardaki firmalar ile görüşüp dolayısı ile arama motorlarının son sıralarındaki sitelerden aldıkları verim düşük olmaktadır. Bunu göz önünde bulundurcak olursak arama motorları firmaların prestijini de arttırmaktadır.

Arama Motoru Optimizasyonu web içerisinde tutulmuş olan istatislikler ile müşteri eğilimleri ve tercihleriyle ilgili güvenilir bilgi sahibi olunmasını sağlamaktadır.

Web Tasarım Ayrıcalıkları

 

Web tasarım; Tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde ve bir amaç için belirli ilkeler ile yönlendirildiği, düzenlendiği ve de bunların uygulamaya dönüşmesi sürecidir. Bu işlemlerin tamamlanmasının sonrasında ortaya aktif bir web sitesi çıkmaktadır. Web tasarım uygulamasının sonrasında en son kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımı ile internet üzerinden web sitelerine erişirler.

Web Tasarım Unsurları;

Tasarımın her alanında olduğu gibi web tasarımı içinde de belirli ana hatlar oluşturularak çalışmalar yapılmaktadır. Bunları aşağıda kısa başlıklar şeklinde sizlere sunmaktayız.

Düzen: Kullanılacak grafik ve de metinler belli düzende olması gerekir. Web sitelerinin önemli bir hedefi ise kullanıcıların ilk bakışta aradıkları bilgiyi hızlı şekilde bulmalarına yardımcı olur. Buda tasarımın dengeli olması, tutarlılık göstermesi ve bütünlüğünü düzen içinde koruması ile beraber geçerli olabilecek bir durum olmaktadır.

Renk: Renk seçimi müşteri isteklerine ve amaca bağımlı olmaktadır. Bu basit bir şekilde sadece siyah-beyaz renklerle yapılabilmekle beraber web uyumlu renkler kullanarak da bir kişinin ya da bir kuruluşun kişiliği, markası kendisini ifade edebilmektedir.

Grafikler: Web tasarımı için grafikler logo, fotoğraf, clipart ya da simgeler şeklinde kullanılır. Kullanım kolaylığı için çok sıkışık bir yapıda olmamalı ve sayfanın açılış hızını etkilemeyecek şekilde, web sayfasının içeriği ile uyumlu olmalı, uygun şekilde konumlanmalıdır.

Fontlar: Çeşitli yazı tipleri kullanımı ile bir web sitesinin tasarım kalitesini yükseltebilirsiniz. Çoğu web tarayıcıları yalnızca "web-güvenli yazı tipleri" olarak bilinmekte olan fontları, okunaklı bir şekilde görüntülenebilir, bu nedenle tasarımcı olarak yaygınca kabul gören bu grup içindeki fontlarla çalışmaya özen gösterilmesi faydalı olur.

İçerik: İçerik ve tasarım görsel ve metin yolu ile sitenin vereceği mesajı geliştirmek amacıyla birlikte çalışır. Okuyucusunu şaşırtmak onlarda heves uyandırmak amacıyla istediklerini onlara vermek gerekmektedir, böylece kullanıcılar sitede daha çok vakit geçirir. Kullanacağınız yazılı metin her şekilde ilgili ve faydalı olması gerekir. İçerik ile alakalı anahtar kelimeler içermeli, arama motorları için optimize olmalı ve uygun uzunlukta olmalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kullanıcı Dostu Web Tasarım;

Bir web sitesi geliştiriyorken, bir siteyi güzel ve görsel olarak etkileyici hale getirmek amacıyla web tasarım temel unsurları ile beraber her zaman son kullanıcıyı düşünmeniz gerekmektedir. Kullanıcı dostu ara yüzler aşağıda sıraladığımız şekilde dikkat edilerek rahatlık ile elde edilmektedir.

Navigasyon: Web tasarım sitesi mimarisi yapılandırılırken menüler ve de diğer navigasyon araçları kullanıcıları için web sitesine nasıl göz attıkları, nasıl arama yaptıkları dikkate alınarak oluşturulması gerekir. Kullanıcılar için verimli, ihtiyaç duydukları bilgiyi bulmaya hedefli, sitenin içerisinde kolay şekilde hareket etmeye yardımcı olacak şekilde kurgulanır.

Multimedya: Tasarımda ilgili video ve ses uyaranları kullanıcıların kolay ve hızlı bir biçimde anlayış geliştirmesine, bilgileri kavramasına yardımcı olmaktadır. Bu durum web sayfasında daha çok vakit geçirmeleri için ziyaretçileri isteklendirebilir.

Uyumluluk: Sayfanın doğru görüntülenmesini artırmak ve her defasında aynı anda performansı almak amacıyla; Farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde sorunsuz çalışabilecek bir web sayfası tasarlamaya özen göstermeniz gerekir.

Teknoloji: Teknolojideki ilerlemelerden faydalanmak için tasarımcılara her zaman taze, dinamik ve de profesyonel web tasarımı içerisinde uygulayacakları izin, hareket ve yenilik katmak amacıyla özgürlük vermektedir.

İnteraktif: Tasarım içine kullanıcı yorumlarını ekleyerek aktif kullanıcı katılımını ve kamuoyu katılımını arttırmaktadır. E-posta formları ve e-bülten kayıtları sunarak ziyaretçinizi devamlı etkileşimde olduğunuz kullanıcılara dönüştürün.

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

 

Kurumsal Web Tasarım demek işlerini ciddi ve de istikrarlı bir biçimde yapan; imajını ve çizgisini korumayı ilke edinmiş şirketlere ait web tasarımları olmaktadır.

– Şirket logo renkleri tercih edilir metinlerin arka planlarında beyaz veya açık gri renk olmaktadır.

– Gözü yormayacak biçimde sade ve şık bir web tasarımı olmalıdır.

– Ya hiç veya gereğinden fazla flash animasyon, gif animasyon gibi öğeler kullanılmamalıdır.

– Bir bakışta ciddi bir şirket imajını verir.

– Müşterilere güven sağlar.

– Kurumsal Web Siteyi zamanında bitirmesi gerekir.

İnternet Sitesinin Avantajları Nelerdir?

Öncelikle ücretsiz ve de kalıcı reklam diyebiliriz, ücretsiz’den belirttiğimiz devamlı reklam firmalarına yada gazetelere ilan vermekten kurtulmanız anlamına gelir.

Kurumsal firma tanıtım sitelerinin genel özellikleri de firmanın tanıtımı, fotoğraf galeri, referanslar ve iletişim kısmından oluşur. Müşterileriniz size hızlı, kısa yoldan ulaşabilir.

Örnek olarak eğer sizinle çalışmayı talep eden müşteri İnternet sitenizden telefon numaranızı ve adresinizi hemen bulabilir bu da sizin için bir avantaj haline gelmektedir.

İllere ve semtlere göre SEO çalışmaları gerçekleştirerek müşteri kitlenizi yükseltebilirsiniz, örnek; ifd web tasarım vb. kelimler de arama motorlarında üst sıralara çıkarak müşteri kitlenizi arttırma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Hepsi ile birliktesosyal ağlar’da reklam yapma şansınız da yükselir. Ücretsiz reklam yapma şansı sosyal ağlarda mümkün olmaktadır. Madde halinde sosyal ağlarda nasıl reklam yapacağınız hakkında bilgilendirelim.

1 – Facebook İle Reklam

Bildiğiniz gibi facebook’ta sayfa özelliği yer almaktadır. Firmanızın facebook sayfasında sektörünüz hakkında bilgiler ya da resimler paylaşımı gerçekleştirerek takipçi kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Belli bir zaman geçtikten sonra takipçi kitlenizi İnternet sitenize yönlendirmeler de yapabilirsiniz. Bu reklam ağı da ücretsiz ve en çok müşteri kitlesine ulaşmanın bir yolu olmaktadır.

2 – Twitter İle Reklam

Twitter etiket sistemi ile birlikte çalıştığı için sektörünüz hakkında etiketler de paylaşım yapma şansına sahip oluyorsunuz, bir çok firma ve de kuruluş bu biçimde paylaşım yaparak ücretsiz reklam yapıyorlar.

Diğer sosyal ağlar’da ise aynı mantık üzerinden reklam gerçekleştirerek ücretsiz bir biçimde birden çok kitleye hitap edebiliyorsunuz.

IFD MEDİA FARKIMIZI KEŞFEDİN

 

Web yazılım, web server olarak bilinmekte olan sunucu içerisinde olan yazılımların tümünü anlatan isme denir. Lakin benim bahsettiğim yazılım web sitenizde yer almasını talep ettiğiniz eklentilerin ve kontrollerin bütünü anlamını taşır. Örnek olarak bir web sitesi yaptırıyorsunuz, web sitenizde bir yönetim paneli olmasını istiyorsunuz. Yönetim için panele girdiğiniz zaman, sitenin içeriğini değiştirebilmek, kullanıcıları kontrol edebilmek, yeni yazılar veya sayfalar eklemek gibi özellikler olmasını talep ediyorsunuz. İşte tam bu noktada ihtiyacınız olan web yazılımdır. Web tasarım tek başına çok şey ifade etmez fakat yazılım ile birlikte yapıldığında, kullanılabilirlik anlamında ekstra güçlü bir siteye sahip olursunuz. Bu gibi ayrıcalıklara bizimle birlikte sahip olabilirsiniz.

Web Tasarım Hizmet Ayrıcalıklarımız:

Gizlilik, güvenlik ve eşitlik politikasına uyarak ilerlemek,

Kullanıcı dostu web tasarımlar oluşturmak,

Tamamen çözüm odaklı şekilde ilerleyerek sorunlarınıza çözüm bulmak,

Sizlerin isteği doğrultusunda ilerlemek,

Sitenin doğru görüntülenmesini arttırarak, daha iyi performans için en iyi web sitesi tasarlamak,

Taze, dinamik ve profesyonel web siteleri tasarlamak,

Hareket ve yenilik katıp ilerlemek hizmet ayrıcalıklarımız arasında yer almaktadır.

Google reklam avantajımız ile sizlerde ilk sırada yer alabilirsiniz.

444 3 291 nolu numaradan bize ulaşın ve sizlerde bu avantajlarınız sahibi olun!

Google Adwords Nedir?

 

Google Adwords, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’nin sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google arama motorundan, anahtar kelime aramalarıyla en çok alakalı olan reklamların en üstte yani, ilk sırada çıkmasını sağlar.

Ticari firmaların, işyerlerin veya herhangi bir kurumun kendini dünyaya tanıtmasında ki en başarılı yöntem Google Adwords reklamı vermektir.

Google Adwords diğer reklam sistemlerine göre daha popüler ve daha geniş çaplı reklam verme özelliğine sahiptir.

Reklam vermede en çok Google Adwords’a başvurulur. Bunun nedeni ise her bütçeye göre reklam fırsatı sunmasıdır.

Reklam vermek isteyen kişi istediği ülke ve şehri seçebilmekle beraber hangi saat aralığında da Google’de çıkmak istediğini belirleyebilir.

Google Adwords Reklamlarının Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Firmaların ya da kurumların yükselmesinde, gelişmesinde reklamların büyük rolü vardır. Reklam vermek tanınmayı, daha geniş kitlelere ulaşmayı ve büyük iş imkânlarını da beraberinde getirir.

Google Adwords’la dünyaya açılabilir, firmanızı büyütebilirsiniz.

Ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi sizlere ulaşmak isteyen insanlara tanıtabilirsiniz.

Anahtar kelimelerle aranacakları için hedef kitleye daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Verdiğiniz reklamlar sayesinde herkesin sizin hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Reklam ile beraber işinizi ilerletecek ve büyük oranda gelir elde edebileceksiniz.

Verdiğiniz reklamları düzenli olarak takip edip, başarı oranınızı rahatlıkla görebileceksiniz.

Google Adwords’e verdiğiniz reklamlarda, görüntülenen reklamlarınız için değil, tıklanan reklamlarınız için ücret ödeyeceksiniz. Yani Google sizden reklamlarınızı görüntülemek için herhangi bir ücret almıyor, müşteri reklamınızı görüp tıkladığında ücret alıyor.

Ücretlendirme

Tıklama başına maliyetler; sektöre göre değişkenlik göstermektedir. Sektördeki rekabet ile belli olmaktadır. Reklam veren, reklamı için bir bütçe belirleyip ödeme gerçekleştirir. Reklamların görüntülenmesi ücret gerektirmez ancak sadece tıklama başına belirlenmiş olan ücret ödenen miktardan düşer.

Çalışma İlkesi

Reklam sahibi, yayınlamasını talep ettiği reklamı başlık, url, reklam metni girip bir bütçe belirler. Reklam verenler de reklamların gösterileceği ülke, bölge ya da şehri seçebilir. Bunun haricinde reklamların gösterileceği gün ve de saat aralığını da belirleyebileceği gibi ek olarak reklamların gösterilebileceği yaş, cinsiyet vb. nüfus özelliklerini de seçebilirler. Reklamlar Google arama sonucunda, anahtar kelimelerle ilişkilendirilip metin reklamı olarak gösterilmektedir.

WEB TASARIM NEDİR?

 

Web tasarımı nedir diye sorulan bir soruya vereceğimiz cevap: Tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde, bir amaç için belli ilkeler tarafından yönlendirildiği, düzenlendiği ve bunların uygulamaya (tasarımın yazılıma) dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ortaya aktif bir web sitesi çıkar. Web tasarımı (aktif web sitesi) uygulamasının ardından son kullanıcılar bir web tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden web sitelerine erişebilirler. Web tasarımı nedir sorusuna verebileceğimiz en kısa cevap bu olabilir. Peki detaylarıyla ele aldığımızda web tasarımı nedir? İyi bir web tasarımı nasıl olmalıdır? Anlatmaya başlayalım.

 

Web Tasarım Nedir

 

Web Tasarım Unsurları

 

Tasarımın her dalında olduğu gibi web tasarımı içinde de belli ana hatlar oluşturularak çalışmalar yapılır. Bunları aşağıda kısa başlıklar halinde sizlere sunuyoruz, kaliteli bir çalışmanın ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

 

Düzen: Kullanılacak grafik ve metinler belli düzende olmalıdır. Web sitelerinin önemli bir hedefi de kullanıcıların ilk bakışta aradıkları bilgiyi hızlıca bulmalarına yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengeli olması, tutarlılık göstermesi ve bütünlüğünü düzen içinde korumasıyla beraber geçerli olabilecek bir durumdur.

 

Renk: Renk seçimi müşteri isteklerine ve amaca bağımlıdır; Bu basit bir şekilde yalnızca siyah-beyaz renklerle yapılabilmekle birlikte web uyumlu renkler kullanarak da bir kişinin veya bir kuruluşun kişiliği, markası kendisini ifade edebilir.

 

Grafikler: Web tasarımı için grafikler logo, fotoğraf, clipart veya simgeler şeklinde kullanılabilir. Kullanım kolaylığı açısından çok sıkışık bir yapıda olmamalı, sayfanın açılış hızını etkilemeyecek boyutta, web sayfasının içeriği ile uyumlu olmalı, uygun şekilde konumlandırılmalıdır.

 

Fontlar: Çeşitli yazı tipleri kullanımıyla bir web sitesinin tasarım kalitesini artırabilirsiniz. Çoğu web tarayıcıları yalnızca "web-güvenli yazı tipleri" olarak bilinen fontları, okunaklı bir şekilde görüntüleyebilir, bu sebeple tasarımcı olarak yaygınca kabul gören bu grup içindeki fontlarla çalışmaya özen gösterilmesi faydalı olacaktır.

 

İçerik: İçerik ve tasarım görsel ve metin yoluyla sitenin vereceği mesajı geliştirmek için birlikte çalışabilir. Okuyucusunu şaşırtmak onlarda heves uyandırmak için istediklerini onlara vermek gerekir, bu şekilde kullanıcılar sitede daha çok vakit geçireceklerdir. Kullanacağınız yazılı metin her zaman ilgili ve faydalı olmalıdır. İçerikle alakalı anahtar kelimeler içermeli, arama motorları için optimize edilmeli ve uygun uzunlukta olmalarına dikkat edilmelidir.

Web Tasarım Nedir

 

Kullanıcı Dostu Web Tasarım Oluşturmak

 

Bir web sitesi geliştirirken, bir siteyi güzel ve görsel olarak etkileyici hale getirmek için web tasarım temel unsurlarıyla birlikte her zaman son kullanıcıyı düşünmeniz gerekir. Kullanıcı dostu ara yüzler aşağıda sıraladığımız faktörlere dikkat edilerek rahatlıkla elde edilebilir.

 

Navigasyon: Web tasarım sitesi mimarisi yapılandırılırken menüler ve diğer navigasyon araçları kullanıcıların web sitesine nasıl göz attıkları, nasıl arama yaptıkları dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Kullanıcılar için verimli, ihtiyaç duydukları bilgiyi bulmaya hedefli, sitenin içinde kolaylıkla hareket etmeye yardımcı olacak şekilde kurgulanmalıdır.

 

Multimedya: Tasarımda ilgili video ve ses uyaranları kullanıcıların kolay ve hızlı bir şekilde anlayış geliştirmesine, bilgileri kavramasına yardımcı olabilir. Bu durum web sayfasında daha fazla vakit geçirmeleri için ziyaretçileri teşvik edebilir.

 

Uyumluluk: Sayfanın doğru görüntülenmesini artırmak, her defasında aynı performansı almak için; Farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde sorunsuz çalışabilecek bir web sayfası tasarlamaya özen gösterin.

 

Teknoloji: Teknolojideki ilerlemelerden faydalanmak tasarımcılara her zaman taze, dinamik ve profesyonel web tasarımı içinde uygulayacakları izin, hareket ve yenilik katmak için özgürlük verir.

 

İnteraktif: Tasarım içine kullanıcı yorumları ekleyerek aktif kullanıcı katılımını ve kamuoyu katılımını artırın. E-posta formları ve e-bülten kayıtları sunarak ziyaretçinizi sürekli etkileşimde olduğunuz kullanıcılara dönüştürün.

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

 

Google Reklamları

Google Merchant Center, Google’ın genellikle e-ticaret site kullanıcılarına sağladığı reklamlarından biridir. Arama ağında satışını yaptığınız ürünlerin fiyat, resim ve ürün özelliklerini göstermenizi sağlayan yapıdır. Merchant Center ürünlerinizi XML kodları aracılığı ile Google platformunuza yüklenmesi gereken verileri Google kullanıcılarına sunmalarını sağlamaktadır. Ürün listeleme özellikleri ile kullanıcıların dikkatini çekmeye devam etmektedir. Ve aktif olarak birçok firma tarafından kullanılmaktadır.

Adwords reklamlarından farkı olarak Google Merchant Center ürün fiyat ve fotoğrafları gösterilmektedir. Avantajlarından biri ürün sitesine henüz girmeden müşterilerin ürün hakkında fiyat ve fotoğrafları kitlenize gösterilmektedir. Aynı zamanda kitleniz, ürün hakkındaki bilgiye en hızlı şekilde ulaşmaktadır. Kategori amaçlı görüntülemeler yer almaktadır.

Google Merchant Center ürün listeleme ile organik aramaları anımsatmaktadır. Bu yüzden en doğru ve sık kelime seçimi oldukça önemlidir.

Twitter Reklamları

Twitter sayesinde birçok kitleye ulaşarak firmanız hakkında gereksinimlerinizi Twitter Reklamları ile sağlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak bünyeniz için gerekli olan eleman ihtiyaçları gibi.

Aynı zamanda olumsuz ve uygun olmayan yorumlarınızı silebilirsiniz. Aktif olarak kullanılmayan Twitter hesaplarınız verimliliğinizi azaltabilir ve olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden aktif olarak hesaplarınızı güncel olarak birlikte takibini sağlamaktayız.

Aktif performans ile sizlerin prestijinizi en iyi şekilde reklamlarınız ile yansıtmaktayız. Türkiye’de 7,4 milyon kullanıcısı olan Twitter kendi bünyesinde birçok reklam olanakları sağlamaktadır.

Sizlerde mesajlarınızı güçlendirerek kitlenizi artırabilirsiniz.

Twitter kullanıcılarında her 3 kişiden 2 si ürünlerin etkisi altında kalmaktadır. Buda müşterilerin alışveriş yapmasında büyük etken olmaktadır. Sizlerde firmanız için adım atarak markanızı güçlendirin.

Facebook Reklamları

Facebook ile mevcut müşterilerinizden farklı olarak hedef kitlenize ulaşmanızı sağlamaktadır.

En uygun reklam avantajı olarak maliyetlerinizi minimuma indirmektedir.

Haberleriniz hakkında en uygun değerlendirme imkânı sağlanmaktadır.

Müşteri memnuniyetinin yanı sıra çözüm odaklı olarak reklamlarınız sunulmaktadır.

Sadece Türkiye’de değil uluslararası olarak da hizmeti vermektedir.

Facebook sosyal medya reklam platformu ile bütçenize katkı sağlanmaktadır.

Sosyal medya reklamlarınız ile tüm dünyayı etki altında bırakabilirsiniz. Türkiye de online kullanıcıların %94 ü facebook kullanıcısı olmakta olup tüm güncel haberlere sosyal medya alanlarında ulaşım sağlamaktadırlar. Facebook reklamları dahilinde davet özelliği ile de marka bilinirliğini artırabilirsiniz. Grafik reklamları kullanmanız facebook reklamlarını Google Adsense’den ayıran önemli özelliklerinden biridir. Sizlerde ifd media olarak reklamlarınızda bizleri tercih edin. Firmanız için en özel reklam avantajlarını ve bütçenize uygun reklam avantajlarını sizlere sunalım. Hedef kitlenizi artırarak sizlerde sosyal medyadaki imajınızı olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

İnstagram Reklamları

İnstagram reklamları ile hedef kitlenize ulaşmak zor değil. İlk etapta instagram büyük firmalar, medya, yayın kuruluşları ve Premium reklam verenler için açılmış olsa da kısa sürede birçok işletmelere ulaşarak yaygınca kullanılan reklam platformu haline gelmiştir.İnstagram 400 milyondan fazla kullanıcı kitlesine sahiptir. Reklam performansları arasında en yüksek düzeye sahip olan reklam alanıdır. Çözünürlüğü yüksek fotoğraflara sahip olarak kitlelerin dikkatini çekmeye başlamıştır. İnstagram reklamları ile ürün ve hizmetinizin reklamlarını yaparak marka bilinilirliğinizi artırarak geri dönüşümleri sağlayabilirsiniz.

İnstagram Reklamları ile maximum 30 saniyelik videoları yayınlayabilirsiniz. Ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında müşterilerinizi bilinçlendirebilirsiniz.

YouTube Reklamları

Youtube Reklamları ile Tüm dünyada neden markanızı tercih etmeleri gerektiğini duyurun!

Size müşterilerinizin birkaç dakikasını ayırabileceği bir kampanya ile sunuyoruz. Bu birkaç dakika sayesinde tüm kazançlarınız ve hedef kitleleriniz de farklılık ve artış göreceksiniz. Kitle demografisi, performans karşılaştırılması, kullanılan verilere erişebilirdik, sunulan hizmetlerinin başarı etkeninin sadece birkaçı...

YouTube, birçok müşterilerimiz kazançlarını arttırmakta ve marka bilinilirliğini tüm Dünya ülkelerine yaymaktadırlar.

Youtube reklamları, işletme sahiplerinin belirli hedefe hitap etme ve aynı zamanda global kullanıcılar için uygulanan reklam biçimidir. Müşteriye verilen mesajlar sayesinde anlaşılır, hareketli ve yaygın olarak kullanılan reklam türüdür. Markanızı duyurmak ve hizmetleriniz hakkında müşteriyi bilgilendirmek amaçlı ve imajınızı güçlendirmek için tercih ettiğiniz kısa tanıtımlardır.

Bu reklamlar sayesinde müşterilerinizin markanıza olan ilgisi artar ve firmanıza karşı güçlü bir bağ oluşturulmasında büyük rol oynamaktadır. Markanız sadece Türkiye’de değil tüm Dünya'da duyularak internette Google arama motorlarında da tıklanma oranınızı ve ziyaretçi sayılarındaki artışta youTube büyük etken olmaktadır.

İçerik Editörü Nedir

 

İçerik editörü, internet siteleri ya da bloglar için içerik üreten, ürettiği içeriği düzenleyen ve de en uygun formatla yayına alan kişiye denir. İçerik editörlüğü, internet dünyasından elde edilmiş olan gelirlerin artması ile beraber doğmuş bir iş koludur. İnternet dünyasında yayın yapan birden fazla internet sitesinin kurulmasının temel amacı ticari gelir kaygıları olmaktadır.

İşte bu adımda içeriğin üretilmesi işini içerik editörü dediğimiz editörler devralır. Büyük ya da küçük tüm internet sitelerinin gelir elde etmesi amacıyla bünyesine ziyaretçi kazandırması gerekmektedir. Bu ziyaretçileri elde etmenin yolu ise bolca içerik girişi yapmak ve de bunları kullanıcılara servis etmekten geçmektedir.

Tüm bu düzenin sağlanması amacıyla bir internet sitesinin en önemli aracı içerikleri olmaktadır. İçeriklerin üretilmesi ise içerik editörlerinin işi olmaktadır. Nasıl ki herkes bir pilot olamayacak ise herkes de kaliteli ve kullanıcıları etkileyen içerikler üretemez. İçerik üretemeyen kişilerin çokluğu da içerik editörlerini ön plana çıkartmaktadır.

İçerik dünyasında hiçbir zaman için tam ve de keskin hatlardan bahsedebilmek mümkün olmamaktadır. Bazı içerik editörleri sadece içeriği hazırlayıp, internet sitesinin sahibi ya da yayıncı editör kadrosuna teslim etmekten sorumlu iken, bazı içerik editörleri içeriği hazırlayıp kullanıcıyı etkileyecek bir şekilde servis edilmesinden de sorumlu olmaktadır. İçerik editörünün içeriğin girişini de kendisi yapması ile yalnızca içerik üretme yeteneği değil aynı anda grafik yeteneğinin de olması gerekmektedir.

İnternet dünyası artık görsel bir dünya haline geldi. Sadece kalıp yazılar kullanıcılarda o içerikten faydalanma hissini uyandırmaktan oldukça uzak görünmektedir. Bu sebeple içerik editörünün grafik yeteneğine sahip olması ve de grafikler ile süslenmiş içerikler meydana getirmesi büyük bir artı anlamına gelmektedir. Genel hatları ile bahsedecek olursak bir içerik editörü;

İçerik fikrinin bulunması

İçeriği destekleyecek görsellerin bulunması

İçeriğin uygun formatta yayınlanması

İçerik için araştırma yapılması

İçeriğin uygun bir dille hazırlanması

İçeriğe gelen geri dönüşlere cevap vermesi vb. maddeleri söyleyebiliriz. Yine de daha önceden de belirttiğimiz gibi bir içerik editörün yapacakları çalıştığı iş pozisyonu ve de diğer birçok kritere göre farklılık göstermektedir.

Sosyal Medya Ne İşe Yarar?

Sosyal medyanın tanımını yapmak bir hayli güç. Web 2.0 ile birlikte oluşan ve kullanıcının merkezinde bulunduğu sosyal ağlar, bloglar, mikro bloglar, içerik paylaşım siteleri (fotoğraf, metin, video), sosyal imleme siteleri, forumlar, wikiler olarak kısaca sosyal medyayı tanımlayabilir ve sınırlarını çizebiliriz.

Peki sosyal medya ne işe yarar?

Bu konuyu iki farklı yazıda ele alacağız. İlk bölümde sosyal medyanın bireysel kullanıcılar için potansiyel faydalarını anlatmaya çalışacağız. İkinci bölümde ise (daha önce sıkça değinilen) girişimciler, firmalar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve diğer kurumların sosyal medyadan nasıl fayda sağlayabileceklerinden bahsedilecek.

Sosyal medya üzerinden para kazanabilirsiniz.

Sosyal medyanın sunduğu imkanlar ile hiç harcama yapmadan bile para kazanabilirsiniz. Blog servislerinin ücretsiz olarak sunduğu alanlarda açacağınız bloglar ile binlerce kişiye ulaşabileceğiniz gibi alacağınız reklamlar ile gelir sağlay0abilir hatta yaşamınızı blogunuzdan kazanacağınız para ile sürdürebilirsiniz.

Sosyal medya sayesinde iş sahibi olabilirsiniz.

Özellikle dijital sektörde çalışıyorsanız veya çalışmak istiyorsanız, sosyal medya kariyerinize yön verirken en büyük yardımcınız olacaktır. Aktif Twitter kullanıcısı olmak, blog yazmak, süslü bir Linkedin sayfasına sahip olmak işe alımlarda size artı puan kazandıracağı gibi, gerekli hesapları takip ederek iş fırsatlarından haberdar olabilirsiniz.

Sosyal medya sizi olduğunuzdan daha ‘cool’ gösterebilir.

Sosyal medyada insanlar üzerinde nasıl bir izlenim bırakacağınız tamamen sizin elinizde. Olduğunuzdan daha cool, daha güzel, daha yakışıklı, daha entellektüel, daha kariyerli, daha çalışkan, daha hazırcevap, daha zeki görünebileceğiniz gibi paylaştığınız afrodizmalar ile binlerce kişiye ulaşabilir, normal hayatınızda vasat bir kişiliğe sahip olsanız dahi bir sosyal medya fenomenine dönüşebilirsiniz.

Sosyal medya ile markalarla diyaloga geçebilirsiniz.

Sosyal medya bizlere bir marka ile ilgili olumlu veya olumsuz düşüncelerimizi paylaşmak, şikayetlerimizi dile getirmek için önemli bir fırsat sunuyor. Twitter’da ‘….. Bankası bana ulaşsın’ dediğimizde cevap alıyor veya Türk Hava Yolları örneğinde olduğu gibi uçağın kliması az çalışıyorsa bu sorunu havadayken sosyal medya üzerinden çözüme kavuşturabiliyoruz.

Sosyal medyada kamuoyu yaratabilirsiniz.

İyi bir planlama ile çevrenizdekilerin desteğini de arkanıza alarak sesinizi milyonlara duyurabilirsiniz. Üniversite harçlarına gelen zamlar, yol çalışmaları, engelliler için destek, donör arama, yardım kampanyaları gibi daha önce yüzlercesi ile karşılaştığımız örneklere bir yenisini daha ekleyebilir ve gerekli mercilerin sesinizi duymasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya ile hayranı olduğunuz ünlülere sesinizi duyurabilirsiniz.

Twitter popülaritesinin büyük bir bölümünü ünlüleri takip edebilme ve onlarl diyaloga girebilme özelliğine borçlu. Bugün neredeyse her ünlü ismin bir Twitter hesabı ve Facebook sayfası var. Bu hesaplar üzerinden hastası olduğunuz ünlüye mesajınızı veya köşe yazarlarına son yazısı hakkında yorumlarınızı ulaştırabilirsiniz. Bir de cevap gelirse değmeyin keyfinize!

Sosyal medya ile kaybolan kedi, köpeğinizi bulabilirsiniz.

Nedendir bilinmez sosyal ağlar içimizdeki evcil hayvan sevgisini artırdı. Her gün onlarca kedi – köpek resmine maruz kalıyoruz. Eğer evcil hayvanınızı kaybettiyseniz bu gücünüzü arkanıza alarak Fıstık’a veya Karamel’e bir an önce kavuşabilirsiniz.

Sosyal medya ile takımınıza desteğinizi gösterebilirsiniz.

Dört büyüklerin taraftarlarının her gün başardığı gibi siz de taraftarı olduğunuz takıma desteğinizi sosyal ağlarda gösterebilirsiniz. Ankaragücü gibi zor günler geçiren bir takımın taraftarıysanız veya takımınız her TT olacak kadar destekçiye sahip değilse yaratıcı çalışmalara imza atarak takımınızın arkasında olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Sosyal medya ile içinizdeki Ara Güler’i keşfedebilirsiniz.

Instagram, PicsArt gibi uygulamaları kullanarak bol megapikselli akıllı telefonunuz ile profesyonel fotoğrafçılara taş çıkartan fotoğraflar çekebilir, çevreniz ile paylaşabilirsiniz.

Google Adwords Nedir?

Google Adwords, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da doğal arama sonuçlarında geride kalan web sitelerini açık arttırmalı Tıklama Başına Maliyet (TBM) sistemiyle işletmenizin sağladığı hizmet veya ürünlerle alakalı olarak aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir araçtır.

Google Adwords’ün en büyük özelliği bütçeniz ne olursa olsun Google’da reklam vermenin en hızlı ve basit yolu olmasıdır.

 

Peki bu araç nasıl çalışıyor?

 

Anahtar kelime hedefli Google reklamı vermek için öncelikle reklam vermek istediğiniz anahtar kelimeleri seçer daha sonra bu anahtar kelimelere her tıklama için vermek istediğiniz en yüksek tutarı belirlersiniz. Google reklamlarınızı görüntülemek için sizden herhangi bir ücret talep etmez. Kullanıcı reklamınızı görüp tıkladığında ücretlendirilirsiniz. Tabi ki reklamınızın üst sıralarda yer almasının tek koşulu verdiğiniz TBM’ler değildir.

 

Google Adwords reklamveren ve kullanıcı deneyimlerini korumak adına anahtar kelimelere 1 ile 10 arasında bir Kalite Puanı atar. Bir kullanıcı Google’da arama yaptığında bu anahtar kelimeye reklam veren sizin ve rakiplerinizin TBM’leri ve Kalite Puanları çarpılarak bir açık arttırmaya sokulur.

 

Bu açık arttırma sonucunda bu anahtar kelime için sıralamanız belirlenir. Google’ın algoritmasına göre yapılan her aramada tüm reklamverenler aynı açık arttırmaya girerler. Yani sıralamanız her aramada Kalite Puanınıza bağlı olarak değişir. Kalite Puanını belirleyen faktörler ise Tıklama Oranı(TO), Açılış sayfanızın kalitesi (Şeffaflık, alakalı içerik,kolay gezinebilinirlik), Anahtar kelimenizin reklamla olan alaka düzeyidir.

Web Sitesi

 

Web sitesi, internet üzerinde geniş kitlelere ulaşmayı sağlamış olan en etkili iletişim aracıdır. En önemli yanı ise bilgi almak ve bilgi vermektir. Web sitesi dünya geneline açılan bir pencere gibidir, pencereyi açtığınız zaman sizi herkes görebilir ve ulaşabilir.

Web Sitesi Ne İşe Yarar?

Bir firma, kurum, şirket veya mağaza açtınız ancak müşteri çekemiyorsunuz. O zaman yapılacak en mantıklı yol bir web sitesi oluşturmaktır. E-Ticaret internet sitesi, ürünlerinizi satmanızı ve sayfanızın tanınmasını sağlamaktadır. Şirketinizin işlevlerini, müşterilerinize sunduğunuz hizmetleri ve ürünleri müşterilere daha iyi ve detaylı sunar.

Bir web sitesi açarsanız, firmanızın veya şirketinizin tanıtımı ve kendinizle ilgili bilgilere kolay bir şekilde ulaşılabilir. Web siteniz, bir bakıma sizin vizyonunuz haline gelecektir. Sitenizi ziyaret eden herkes firmanız veya ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında daha detaylı bilgi elde edeceklerdir. Kurumsal kimliğinizi oluşturup firmanız ve web sitenizi bütünleştirerek çok daha büyük işler yapabilirsiniz. Bu sayede kendinizi tanıtabilir ve dünyaya açılabilirsiniz.

Gerekli olan tabi ki de sadece bir web sitesi açmak değildir. Web sitenizin nasıl olduğudur. Bir kıyafet mağazasını ele alalım. Çok sade ya da çok abartılı sayfalar müşteriyi kendinden uzaklaştırır. Web sitenizin dikkat çekici olması müşterinin sayfanızda uzun süre kalmasını sağlar ve birçok ürüne bakması size gelir olarak geri dönüşüm yapar. Müşteriler sayfanızda ne kadar süre kalıyorsa popülariteniz o kadar çok demektir. Ayrıca sitenin yavaş olması ürünlerin açılmaması müşteriyi kaçırabilir.

Dünya genelinde ortalama 800 milyon kişi internet kullanımında aktiftir. Bu rakam vakit ilerledikçe artıyor. Artık tüm kuruluşlar reklam, hizmet, iletişim, ticaret vb. işleri internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Yani herkesin internet üzerinde bir web sitesi olmalıdır.

Web Sitesi Ne İşe Yarar?

Bir firma, kurum, şirket ya da mağaza açtınız fakat müşteri çekemiyorsunuz. O zaman yapılacak en mantıklı şey bir web sitesi oluşturmaktır. E-Ticaret internet sitesi, ürünlerinizi satmanızı ve sayfanızın tanınmasını sağlar. Şirketinizin işlevlerini, müşterilerinize sunduğunuz hizmetleri ve ürünleri müşterilere daha iyi, detaylı sunar.

Bir web sitesi açarsanız, firmanızın veya şirketinizin tanıtımı ve kendiniz ile ilgili bilgilere kolaylıkla ulaşılabilir. Web siteniz, sizin bir bakıma vizyonunuz olacaktır. Sitenizi ziyaret eden herkes firmanız ya da ürünlerinizin/hizmetlerinizin hakkında daha detaylı bilgi elde edecekler. Kurumsal kimliğinizi oluşturup firmanız ve web sitenizi bütünleştirerek daha büyük işler yapabilirsiniz. Böylelikle kendinizi tanıtabilir ve dünyaya açılabilirsiniz.

Web sitesi, internet üzerinde geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen en etkili iletişim araçlarından biri olmaktadır. En önemli yanı ise doğru bilgi almak ve bilgi vermektir.

Web sitesi dünya geneline açılan bir penceredir. Pencereyi açtığınızda sizi herkes görebilir ve ulaşım sağlayabilir. Web siteleri firmaların imajı haline gelmiştir. Kişiler firmalar hakkında bilgi sahibi olmak için bilgileri internet üzerinden aramaya başlamaktadır. Markalaşma ve kurumsallaşma yolunda web sitesinin önemi oldukça yüksek durumdadır. Web sitesinin yanında internet reklamlarının da büyük etkisi vardır.

Web sitesi ile birlikte sitenizin nasıl olduğu da fazlasıyla önemlidir. Web sitenizin aşırı kalabalık ya da çok sade olması gelen kişiyi uzaklaştıracaktır. Bu durumda sitenizin çekici olması kişinin aktif olarak sayfada kalabilmesi için oldukça önemlidir.

Web sitesinin bir diğer önemi ise telefonla, evde sokakta ya da gezerken işlerinizi hallediyor olmanızdır. Mağazanıza veya firmanıza gitmeye gerek kalmadan tüm işlemlerinizi web siteniz üzerinden gerçekleştirebilmektesiniz. Sokakta gezerken ürününüzü satışa sunabilir, ailenizle zaman geçirirken firmanız ile ilgili iş teklifleri bile alabilirsiniz.

Web Tasarım Ajansı Nedir?

 

İfD Web tasarım, tasarım ile ilgilenen genel ismiyle kreatif ajanslar, bu saydığımız ajanslar arasında en fazla konuşulan ve ilgi gören ajans türüdür. Sektörde büyük markaların paralarını dijital ortamda daha çok harcaması, daha fazla bütçe ayırması ve parasını bu ajanslara emanet etmesi ise yeni nesil reklamcılığın ne kadar önemli bir noktaya gelmiş olduğunun kanıtı olmaktadır.

Kreatif ve dijital tasarım adı ile adlandırılmış olarak yaratıcı işler yapılan bir ajans olgusuna sahip olmaktadır. Diğer tüm ajans türlerinden farklı bir şekilde müşteri talebine göre çalışılmaktadır. Bu ajans fazlasıyla büyük kitlelere ulaşmaktadır.

Beklenmedik, şaşırtıcı, ses getiren çalışmalar ile birlikte markaların tüm isteklerine ivedilikle yanıt vermektedir, ürün ya da bir fikrin ortaya çıkmasında büyük rol oynarlar.

İfD Web tasarım, tasarım ile ilgilenen genel ismiyle kreatif ajanslar, bu saydığımız ajanslar arasında en fazla konuşulan ve ilgi gören ajans türüdür. Sektörde büyük markaların paralarını dijital ortamda daha çok harcaması, daha fazla bütçe ayırması ve parasını bu ajanslara emanet etmesi ise yeni nesil reklamcılığın ne kadar önemli bir noktaya gelmiş olduğunun kanıtı olmaktadır.

Kreatif ve dijital tasarım adı ile adlandırılmış olarak yaratıcı işler yapılan bir ajans olgusuna sahip olmaktadır. Diğer tüm ajans türlerinden farklı bir şekilde müşteri talebine göre çalışılmaktadır. Bu ajans fazlasıyla büyük kitlelere ulaşmaktadır.

Beklenmedik, şaşırtıcı, ses getiren çalışmalar ile birlikte markaların tüm isteklerine ivedilikle yanıt vermektedir, ürün ya da bir fikrin ortaya çıkmasında büyük rol oynarlar.

En basit ifade ile anlatmak istersek tüketicinin irkildiği ve kaçtığı reklam anlayışından ziyade oluşturulan videolar, oyunlar, yarışmalar ve kampanyalar gibi daha eğlenceli yöntemlerle tüketiciye dokunan ajans tanımı olmaktadır.

Web Tasarım ile sağlıklı bir sonuç ve başarılı bir tasarım için yazılım şirketi İFD Media ile iletişim halinde olmak ve doğru bir şekilde müşteriyi yönlendirmek, bilgileri en doğru şekilde müşteriden temin etmek gerekmektedir. Hedef belirlendikten sonra dikkat ettiğimiz noktalardan biri yaptığımız tasarımlarda kullanıcıların rahat girişinin sağlanabileceği ürün ve bilgilere kolay şekilde ulaşabilecekleri tasarımlar yapılmasıdır.

Kullanıcıyı yoran ve gereksiz kalabalık içeren tasarımlar ve müşterinin talep ettiği mesajı görsel olarak yeteri kadar aktarılamaması site için ve müşteri açısından olumsuz sonuçlara sebep olacaktır.

Adından da sıkça bahsedildiği gibi SEO (Arama motoru optimizasyonu) siteler için oldukça önemlidir. İyi bir web sitesinin alt yapısı mutlaka SEO (Arama motoru optimizasyonu) uygun şekilde olması gerekir.

Web Tasarım da İnternet sitelerinin asıl amacı kaliteye göre sıralamak ve sıralanan kalitede başarılı sonuçlar doğuracak ve markadan sıkça bahsettiren tasarımlara ulaşmaktır. Bu yüzden web tasarım sürecinde sıfırdan yazılım yapmanın önemi yüksek olup aynı zamanda da SEO uyumlu web siteleri inşa etmek web tasarım için önemlidir.

Hangi alanda hizmet almak istiyorsanız İFD Web Tasarım ile iletişime geçin sizlerde işletmeniz için en özel olanı belirleyin.

Reklamlarınız ve web yazılım hizmetlerimiz için 444 3 291 nolu numaradan yada 0543 742 00 34 nolu numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Ajans departmanına bağlanarak sizde hayalinizdeki tasarıma sahip olabilirsiniz.

Google Reklam Ayrıcalıkları

Google Adwords, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’nin sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google arama motorundan, anahtar kelime aramalarıyla en çok alakalı olan reklamların en üstte yani, ilk sırada çıkmasını sağlar.

Ticari firmaların, işyerlerin veya herhangi bir kurumun kendini dünyaya tanıtmasında ki en başarılı yöntem Google Adwords reklamı vermektir.

Google Adwords diğer reklam sistemlerine göre daha popüler ve daha geniş çaplı reklam verme özelliğine sahiptir.

Reklam vermede en çok Google Adwords’a başvurulur. Bunun nedeni ise her bütçeye göre reklam fırsatı sunmasıdır.

Reklam vermek isteyen kişi istediği ülke ve şehri seçebilmekle beraber hangi saat aralığında da Google’de çıkmak istediğini belirleyebilir.

Google Adwords Reklamlarının Sağladığı Yararlar Nelerdir?

Firmaların ya da kurumların yükselmesinde, gelişmesinde reklamların büyük rolü vardır. Reklam vermek tanınmayı, daha geniş kitlelere ulaşmayı ve büyük iş imkânlarını da beraberinde getirir.

Google Adwords’la dünyaya açılabilir, firmanızı büyütebilirsiniz.

Ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi sizlere ulaşmak isteyen insanlara tanıtabilirsiniz.

Anahtar kelimelerle aranacakları için hedef kitleye daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Verdiğiniz reklamlar sayesinde herkesin sizin hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

Reklam ile beraber işinizi ilerletecek ve büyük oranda gelir elde edebileceksiniz.

Verdiğiniz reklamları düzenli olarak takip edip, başarı oranınızı rahatlıkla görebileceksiniz.

Google Adwords’e verdiğiniz reklamlarda, görüntülenen reklamlarınız için değil, tıklanan reklamlarınız için ücret ödeyeceksiniz. Yani Google sizden reklamlarınızı görüntülemek için herhangi bir ücret almıyor, müşteri reklamınızı görüp tıkladığında ücret alıyor.

Müşterinin internet sitesine neden olduğu ihtiyacı ve siteyi ne amaçla kullanacağı önceden analiz edilmelidir. Analiz edilen süreç içinde web sitesinde tanıtım mı ya da ürün satışı mı gerçekleştirileceği önceden bilinmelidir.

Kullanıcıyı yoran, gereksiz kalabalık meydana getirecek tasarımlar ve müşterinin talep ettiği mesajın görsel olarak yeteri kadar aktarılamaması site için, müşteri açısından olumsuz sonuçlara neden olmaktadır.

İsminden sıkça bahsedildiği gibi SEO (Arama motoru optimizasyonu) siteler için fazlasıyla önemlidir. İyi bir web sitesinin alt yapısının mutlaka SEO uygun şekilde olması gerekmektedir.

Web yazılım farkımızdan sizlerde faydalanın hem biz kazanalım hem de sizlere kazandıralım.

Google Reklam müşterilerin kendi belirlediği bütçe ile Google ilk sayfada ve en üst kısımda yer alan sarı bantlı reklamlardır. Google, en çok kullanılan arama motoru olduğundan Adwords ile tıklama başına maliyet sistemi olup belirlenen anahtar kelimeler de Google aramalarında çıkmaları sağlanmaktadır.

Google Reklam avantajımız ile sizlerde ilk sırada yerinizi ayırtın.

Çalışma İlkesi

Reklam sahibi, yayınlamasını talep ettiği reklamı başlık, url, reklam metni girip bir bütçe belirler. Reklam verenler de reklamların gösterileceği ülke, bölge ya da şehri seçebilir. Bunun haricinde reklamların gösterileceği gün ve de saat aralığını da belirleyebileceği gibi ek olarak reklamların gösterilebileceği yaş, cinsiyet vb. nüfus özelliklerini de seçebilirler. Reklamlar Google arama sonucunda, anahtar kelimelerle ilişkilendirilip metin reklamı olarak gösterilmektedir.

E-Ticaret Hizmetleri

 

Günümüzün en karlı internet sitesi konseptlerinden biri olan e-ticaret siteleri, internetten satış yapma ile ilgili bir altyapı arayan herkes için iyi bir seçenek olmaktadır. E-ticaret sitesi yazılımları konusunda eğer profesyonel bir destek arıyor iseniz, hazır e-ticaret sitesi kurulumunu yaptığımız, size satış yapabileceğiniz kaliteli bir sistemi anahtar teslim sunan paketlerimizi mutlaka inceleyin. E ticaret sitesi yazılımı ile ilgili mükemmel paketler sunduğumuz yazılımcılarımız sayesinde İFD Media, kolay ve hızlı bir site kurulumunu sunuyor.

Yazılımcı olarak eğer e-ticaret sitesi satışı ile ek gelir kazanmak ve de müşteri potansiyelinizi yükseltmeyi talep ediyorsanız yapmanız gereken tek şey İFD Media’da bulunan ilanlar üzerinden fiyat, verilen e-ticaret hizmeti ve de diğer detaylara göre kolaylıkla hizmet sağlayabilirsiniz.

REKLAM

Google Reklamları, Twitter Reklamları, Facebook Reklamları, İnstagram Reklamları, YouTube Reklamlarımız sayesinde daha fazla güçlenin.

 

WEB TASARIM

Web siteleri ile kurumların kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri ve uzaktaki hedef kitlelerine daha hızlı erişebilmeleri için özgün tasarım içeren web sitesi imkânı sunuyoruz.

 

GRAFİK TASARIM

Hayal gücü zengin, yaratıcı, yeniliklere açık ve tasarımların çizgi yoluyla ifade edebilen avantajlarımız ile hemen farkımızı keşfedin.

 

PROFESYONEL YAZILIM

Web yazılım hizmetlerimiz ile profesyonel bir şekilde sizlere hizmet vererek dilediğiniz siteyi sizlere sunuyoruz.

 

E-TİCARET

E- ticaret hizmeti içerisinde sizlere sunduğumuz yazılımların kullanıcı dostu yapısını güçlendirerek hizmet vermeye devam ediyoruz.

 

LOGO TASARIM

Logo Tasarım ve Kurumsal Kimlik çalışması ile markanıza yeni kimlik kazandırarak, firmanızın tasarım ile reklam olarak tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Web yayınlama yöntemleri ile bir web sitesini yönetmek, güncelleme ihtiyaçları arttıkça zor hale gelip, belirli bir noktanın ardından problemler yüksek boyutlara ulaşır. Küresel rekabet açısından sorun sadece web içeriğinin güncel tutulması değildir. Web yayınlama sürecinin otomatik ve yönetilebilir bir süreç olması gerekir.

Web içeriğinin güncel, temiz, dinamik ve aynı anda hazır olmasıda beklenmekte olan karakteristik özelliklerdir. Kuruluşların yapısal, yarı yapısal veya serbest biçimli içeriğini kullanıcıların yöngüdümlemesine ya da belirli bir bağlam içerisinde bölümlemesine izin verilmesi web içerik yönetiminin asıl işlevlerini oluşturur. Bir başka nokta ise, iş süreçlerinin kuruluşun işletim ihtiyaçları ile otomatik oluşturulması, saklanması ya da erişilmesi sadece e-iş perspektifinden değil web içerik yönetiminin geldiği noktayı göstermek için de ilginç hale gelmektedir.

Tüm bu avantajlar için hemen bizimle iletişime geçin.

PHP Nedir?

PHP, Açık Kaynak tabanlı bir üründür. Bu deyişle kaynak koduna erişebilir; bunu hiçbir ücret ödemeden kullanıp değiştirebilir ve tekrar dağıtabilirsiniz.

PHP, popüler işletim sistemlerinin hepsi ile çalışabilmesi, yüksek performansa sahip olması ve birden fazla farklı veritabanına sistemini kullanabilmesi, geniş kütüphane seçeneği ile buna benzeyen bir çok özellikleri kullanılabilirliği ve de popülaritesi fazlasıyla yüksek olan bir script dilidir.

PHP ile şunları yapabiliyorsunuz:

• Veritabanı bağlantılı uygulamalar

• Kullanıcıya, tarayıcıya ve tarihe göre özel durumlar veya içerikler

• Anketler

• Dinamik olarak oluşan grafikler

• XML verilerini okuma ve oluşturma

• Elektronik ticaret uygulamaları

• Tartışma forumları

• Web tabanlı e-posta uygulamaları vs...

Daha fazlası ise sizin hayallerinize kalmış...

PHP mi? ASP mi?

Php nin ilk avantajı asp de bütün fonksiyonlar bir eklenti içinde olmaktadır. Asp de ise birşey yapmak istiyorsak ilk o eklentiyi internette didik didik arayıp kurmaktır. Asp ise hataya açıktır.

Php de mail gönderme, upload ve bunun gibi fonksiyonlar basittir. Kolay ve de anlaşılırdır. Php aspye göre çok daha güvenli olmaktadır. Mysql veritabanı öğrenmesi çok kolay ve de yer kaplamayan bir veri tabanıdır.

Aspde ki eklentiler de çoğu zaman ücretli satılıyor ve tabi ki bu da para demek. Asp de birşey hazırlamak istiyorsanız cebinizde paranızın yer alması gerekemktedir.

Php açık kaynak kodludur. Açık kaynak kodlu yazılımlar şirketlere ait yazılımlardan daima olarak önde gelişir bunun sebebi de açık kaynak kodda kullanıcı kendi kullanmayı talep ettiğini kendi istediği gibi yapar ve bu da zamandan tasarruf etmemizi ve sıkılmamayı sağlar.

Web yazılım, web server olarak bilinmekte olan sunucu içerisinde olan yazılımların tümünü anlatan isme denir. Lakin benim bahsettiğim yazılım web sitenizde yer almasını talep ettiğiniz eklentilerin ve kontrollerin bütünü anlamını taşır. Örnek olarak bir web sitesi yaptırıyorsunuz, web sitenizde bir yönetim paneli olmasını istiyorsunuz. Yönetim için panele girdiğiniz zaman, sitenin içeriğini değiştirebilmek, kullanıcıları kontrol edebilmek, yeni yazılar veya sayfalar eklemek gibi özellikler olmasını talep ediyorsunuz. İşte tam bu noktada ihtiyacınız olan web yazılımdır. Web tasarım tek başına çok şey ifade etmez fakat yazılım ile birlikte yapıldığında, kullanılabilirlik anlamında ekstra güçlü bir siteye sahip olursunuz. Bu gibi ayrıcalıklara bizimle birlikte sahip olabilirsiniz.

Web Tasarım Hizmet Ayrıcalıklarımız:

Gizlilik, güvenlik ve eşitlik politikasına uyarak ilerlemek,

Kullanıcı dostu web tasarımlar oluşturmak,

Tamamen çözüm odaklı şekilde ilerleyerek sorunlarınıza çözüm bulmak,

Sizlerin isteği doğrultusunda ilerlemek,

Sitenin doğru görüntülenmesini arttırarak, daha iyi performans için en iyi web sitesi tasarlamak,

Taze, dinamik ve profesyonel web siteleri tasarlamak,

Hareket ve yenilik katıp ilerlemek hizmet ayrıcalıklarımız arasında yer almaktadır.

Google reklam avantajımız ile sizlerde ilk sırada yer alabilirsiniz.

444 3 291 nolu numaradan bize ulaşın ve sizlerde bu avantajlarınız sahibi olun!

İdeal Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Her şeyden önce Web sitesinin grafik arayüzü, kullanılan renkler, menü ve erişim yapısı, programlama altyapısı kullanıcı dostu olarak oluşturulmalıdır.


Özgün web tasarımı
Web sitesi özgün ve size özgü olmalıdır. Her koşulda hedefimiz müşterimizin kendi sektöründe web sitesi klasmanında en üste yerleştirmek ve yüzlerce kez yapılmış tasarımlardan uzaklaştırmakdır. İnternet milyonlarca web sitesinin olduğu bir platform. Web sitenizde özgünlüğü hem tasarım, hem de içerik özgünlüğü olarak sunmalısınız. Bugün internetin önde gelen sitelerinin tamamını incelediğinizde özgünlükten asla ödün vermediklerinin görürsünüz. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak içinde özgün metinler yayınlamalısınız. .

İçerik
Web siteniz bir nevi müşteri temsilcinizdir. Müşterilerinizle web üzerinden ne kadar iyi kontak kurabilirseniz, itibarınız ve dolayısıyla satışlarınız o kadar artar. Potansiyel müşterileriniz ile net, güvenilir ve kendilerini özel hissedecekleri bir dille konuşmanızın yolu, iyi hazırlanmış bir içerikten geçmektedir. Müşteriniz web sitenizde dolaşırken, çalışmayan sayfalar, hatalı metinler, kötü tasarım ve anlaşılmayan bir kurguyla karşılaşırsa sizinle ilgili ilk izlenimi pek de iyi olmayacaktır.

Web sayfalarında kullanılan gereksiz başlık ve firmayı tam olarak anlatmayan içerik ve resimler web tasarımının başarısız olmasına sebep olur. Web sitesinin başarılı olması ve sitedeki içeriğin doğru olarak ifade edilmesinde öncelikle tespit ve planların ortaya konulması gerekir

Erişebilirlik
Deltawebsistem tüm sitelerinde html5 web standartlarını uygulamaktadır. Web standartları, ziyaretçilerin web sayfasını her bilgisayar ve tarayıcıda(ie8, firefox, opera, vb..) açabilmesini, içerisinde dolaşabilmesini sağlamakla birlikte tasarımın her yerde aynı görünmesini sağlamaktadır.

Web sitesi yapılırken potansiyel müşterileriniz baz alınarak yapılmalıdır. Siteye giren herhangi biri kolayca aradığı şeylere ulaşabilmelidir. Menüleri ve navigasyonu buna göre yapılmalıdır.

Responsive
Siteniz tüm akıllı telefon, mobil cihaz ve tabletlerle uyumlu olmalıdır. Tüm çözünürlükler ve cihazlara uyumlu tasarım yapılmalıdır.

Hızlı yüklenme
Yapılan web tasarımının hızlı yüklenmesi aynı zamanda onun iyi bir şekilde kodlandığını gösterir. Genel olarak css3 ve html5 standartlarında hazırlanmış bir site tablolarla yapılmış bir siteden daha hızlı yüklenmektedir. Hız konusunda en önemli unsurlardan biride web sunucunun güçlü bir server olması ve yüksek bant genişliğine sahip olmasıdır. Esas olan, kullanıcıya ürün ve hizmeti en kısa yolla ulaştırmaktır. Bu nedenle sitenin hızını düşürecek abartılı animasyonlar, bekleme süreçleri, video ve ses objeleri, kullanımı zor menüler tercih edilmemelidir.

Arama motoru optimizasyonu
Arama motorlarının mantığını bilmek ve bu mantığa göre web sayfası tasarlamak günümüzde en önemli kriterlerden biridir. Profesyonel bir web sitesinde yer alan her sayfa arama motorları tarafından indekslenebilir yapıda oluşturulmalıdır.

Etkili Web Site Tasarımı Nasıl Yapılmalı!

Etkili ve sade bir web sitesi tasarımı, karmakarışık ve dağınık web sitelerine göre birçok avantaj sağlıyor. Web sitenin ziyaretçileri tarafından kolay algılanması, mesajın alıcıya en etkili ve kısa yoldan iletilmesi anlamına geliyor.

Araştırmalara göre internet kullanıcıları gün geçtikçe estetik açıdan sade tasarlanmış, konuya odaklanan, kolay anlaşılabilir ve rahat gezilebilir web sitelerini daha etkili ve ilgi çekici buluyor. Ayrıca web sitesinin hızlı yüklenmesi, platformların geçişinde iyi bir performans göstermesi de kullanıcıların önem verdikleri bir diğer konu olarak öne çıkıyor.

Ziyaretçilerin bu tercihlerini göz önünde tutacak olursak, son zamanlarda minimalist eğilimin tasarımcılar arasında oldukça popüler olmasına şaşırmamak gerekiyor. Ancak şunu belirtmeliyiz ki, minimalizm “tasarımda sadelik” anlamına gelmiyor. Aksine minimal tasarım, tasarımcıların şuana kadar kaşı karşıya kaldığı en önemli problemlerden biri olabiliyor.

Etkili web sitesi tasarımı nasıl olmalıdır?

Minimal tasarım web sitesinin amacına doğrudan katkısı olmayan tüm unsurları kaldırmak anlamına geliyor. Web sitesi sadece temel işlevini vurgulayan bir araç olarak ortaya çıkıyor. Bu nedenle minimal tasarım çalışırken bazı konularda dikkatli davranmak gerekiyor.

1. Mesajı net olarak vermelidir.

Bir web sitesi tasarlamaya ya da düzenlemeye başlamadan önce mesajı oluşturmanız gerekiyor. Burada markanızın bilinirliğini kullanarak belirli bir amaç çerçevesinde ilerleyebilirsiniz. Tasarımı yaparken atacağınız her adım bu amaca hizmet edecek doğrultuda olmalıdır.

Örneğin web siteniz belirli bir ürünü vurgulayacak ise ziyaretçiler ürün bilgilerini ve görüntülerini kolayca bulabilmeli ve ürünü satın alabilmelidir. Ziyaretçinin web sitenizde istediği ürünü saniyelerce aramak zorunda kalması amacınıza hizmet etmez.

 

Tapmates web sitesi kullandığı imajlar, renk ve metinlerle vermek istediği mesajı sade ve etkili bir şekilde ziyaretçilerine iletiyor.

2. Dikkat dağıtan unsurların sınırlandırılması gerekir.

Burada bahsedeceğimiz dikkat dağıtıcı unsurlar pop-up reklamlar, gereksiz görüntü veya bilgiler gibi web sitenin hizmet edeceği amaç dışında kalan herhangi bir şey olabilir. Tasarımınızı değerlendirin ve amacınızın dışında kalan bütün unsurları çıkarın. Bunun için kullanabileceğiniz en iyi yöntem 80-20 kuralıdır. Buna göre ziyaretçilerinizin %80’i web sitenizin %20’sini kullanacaktır. O yüzden tasarımınıza yeni unsurlar eklemek yerine ana unsurların amaca uygun olduğundan emin olmalısınız. Bu şekilde daha az unsurla daha fazla sonuç elde edebilirsiniz.

 

Made By Sofa ziyaretçilerin aralarından seçim yapabileceği sade ve kolay bir navigasyon menüsü sunuyor. Böylece web sitesinin ziyaretçileri gereksiz sayfalar ve ögeler ile karşılaşmadan kolayca marka hakkında bilgi edinebiliyor.

3. Seçenek sayısı azaltılmalıdır.

Biz web sitesinde seçenekler ne kadar az ise ziyaretçilerin önemli alanlara gitmesi daha kolay oluyor. Rehberlik için tasarıma eklenen birkaç seçenek amaca hizmet edebiliyor.

Seçenekleri sayfa sayısını azaltarak daha aza indirebilirsiniz. Böylece tasarımdaki menüler de küçülmüş olur.

Bir başka yöntem olarak kullanıcılara birkaç adım geçmelerine gerek kalmadan doğrudan aradıkları marka, ürün ya da içeriği bulma imkânı sağlayabilirsiniz.

 

Inzeit web sitesi bir sitenin navigasyon menüsü olmadan nasıl çalışabileceği konusunda güzel bir örnek oluşturuyor. Kullanıcılar sayfada ilerleyerek hızlı ve etkili bir şekilde marka hakkında fikir edinebiliyor.

4. Renk düzeni ve mizanpaj önemlidir.

Minimal tasarımlarda da her tasarımda olduğu gibi sayfa ögelerinin vurgulanması önemli. Bu teknik tasarım boyunca küçük ve tutarlı bir renk paleti ile göz rehberliğinde uygulanıyor. Tasarımın minimal olması renklerin siyah beyaz ya da silik renkler olması anlamına gelmiyor. Aksine canlı renkler kullanıcıların ilgisini canlı tutmak açısından harika bir araç.

Ögeleri vurgulamak için bir diğer yöntem doğru yerleştirme ve boşlukları doğru kullanmak olarak görülebilir.

 

Trent Walton web sitesinde geniş boşlukların zarif olması; renk kullanımı ve bilinçli olarak az düzenlenmiş imajı yaratılarak gerçekleşmiş.

Sade bir tasarım, web sitenizin mesajını hızlı ve etkili bir şekilde iletmek için mükemmel bir yoldur. Estetik açıdan temiz bir görünüm ziyaretçilerin web sitenizde etkileşim sağlamasını kolaylaştıracaktır.

Web Sitesi Hakkında Her Şey

Web Tasarım ve Yazılım sürecinde sizler için titiz bir şekilde çalışarak ihtiyacınız olan çözümleri sizlere sunuyoruz...

Domain Nedir?

Alan adınızın uygun şekilde kolay ve hatırlanabilir olması, ulaşılabilirlik açısından oldukça büyük önem taşır.

Domain yani alan adı, internette bulunmak için sahip olmamız gereken kimliktir. Alan adları web sitemizin adı ve adresi olmaktadır. Bu adres olmadan ziyaretçiler sitenize ulaşamazlar.

Alan isimlerinin mümkün olduğunca kolay ve hatırlanabilir olması gerekir. Akılda kalıcı ve uzun olmayan alan adları, oldukça fazla ziyaretçinin sitenize ulaşabilmesini sağlamaktadır.

Domain adınızın ise hizmet verdiğiniz sektör, sattığınız ürün ya da mesleğiniz gibi unsurları içeren bir isimden oluşması da, yapılan aramalar sonucu sitenizin bulunmasına büyük katkı sağlar.

com: Ticari kuruluşlar,

net: Çalışma alanı internet olan kuruluşlar,

org: Dernekler, Organizasyonlar,

gov : Devlet kuruluşları,

edu : Eğitim kuruluşları,

mil : Askeri kuruluşlar,

ac : Akademik kuruluşlar (Bazı ülkelerde karşılığı ise .edu olmaktadır.),

tv : Tuvalu isimli bir ülkeye ait domain uzantısıdır. Televizyon kanalları tarafından kullanılmaktadır.

Hosting Nedir?

Hazırlamış olduğunuz web sayfalarını yüklemek amacıyla bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için yapılandırılmış olan sunucularda size ayrılan alana hosting denmektedir. Hosting hizmeti de bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar ile sağlanılır. Sunucular sürekli açık ve günün her saatinde erişilebilir olmak zorundadır.

Hosting hizmeti domainin dns üzerinden sunucuya yönlendirilmesi ile çalışır. Hem web siteleri hem de mail adresleri sunucu üzerinden ip protokolü ile sizin bilgisayarınız ile bağlantı kurar.

Hosting işlemlerinde sizler için önemli noktalar şunlar olmaktadır;

- Hız; Sitenizin açılma hızı.

- Siteniz için size verilecek alan boyutu; MB

- Desteklediği programlar ve genel özellikler...

Sizlerde bizimle çalışarak Google Reklam sayesinde sitenizi üst sıralara yükseltebilirsiniz.

Google Adwords Ayrıcalıkları

Google Adwords, dünyanın en büyük arama motoru olan Google’da doğal arama sonuçlarında geride kalan web sitelerini açık arttırmalı Tıklama Başına Maliyet (TBM) sistemiyle işletmenizin sağladığı hizmet veya ürünlerle alakalı olarak aranan kelimelerde sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlayan ücretli bir araçtır.

Google Adwords’ün en büyük özelliği bütçeniz ne olursa olsun Google’da reklam vermenin en hızlı ve basit yolu olmasıdır.

 

Peki bu araç nasıl çalışıyor?

 

Anahtar kelime hedefli Google reklamı vermek için öncelikle reklam vermek istediğiniz anahtar kelimeleri seçer daha sonra bu anahtar kelimelere her tıklama için vermek istediğiniz en yüksek tutarı belirlersiniz. Google reklamlarınızı görüntülemek için sizden herhangi bir ücret talep etmez. Kullanıcı reklamınızı görüp tıkladığında ücretlendirilirsiniz. Tabi ki reklamınızın üst sıralarda yer almasının tek koşulu verdiğiniz TBM’ler değildir.

 

Google Adwords reklamveren ve kullanıcı deneyimlerini korumak adına anahtar kelimelere 1 ile 10 arasında bir Kalite Puanı atar. Bir kullanıcı Google’da arama yaptığında bu anahtar kelimeye reklam veren sizin ve rakiplerinizin TBM’leri ve Kalite Puanları çarpılarak bir açık arttırmaya sokulur.

 

Bu açık arttırma sonucunda bu anahtar kelime için sıralamanız belirlenir. Google’ın algoritmasına göre yapılan her aramada tüm reklamverenler aynı açık arttırmaya girerler. Yani sıralamanız her aramada Kalite Puanınıza bağlı olarak değişir. Kalite Puanını belirleyen faktörler ise Tıklama Oranı(TO), Açılış sayfanızın kalitesi (Şeffaflık, alakalı içerik,kolay gezinebilinirlik), Anahtar kelimenizin reklamla olan alaka düzeyidir.

WEP SİTESİ NEDİR VE NASIL OLMALI

Günümüzde internet ve WEP siteleri iletişim,  tanıtım ve satış yapmak için en etkili araçlardan iki tanesidir. WEP tasarımcının görevi sadece WEP sitesinin güzel herkesin beğeneceği bir görünüme sahip olduğundan emin olmalıyız. Artık WEP siteleri işletmelerin sanal ortamda en büyük temsilcileri haline gelmiştir. İletişim bilgi yayma ve pazarlama siteler aracılığıyla yapılabilir bu sayede herkes kendi WEP sitesinin en iyi olmasını, görünüm, kullanabilirlik, tasarım ve arama matoru görünürlüğünde benzeri olmayan, önemli bir yere sahip olmasını isteyecektir. Bugün piyasada çok fazla WEP tasarım şirketleri vardır ancak bunlardan çok azı bu istediklerimizi karşılayabilir diğer WEP sitelerinin daha çok çalışmaya ihtiyacı vardır. İhtiyacımız olan tek şey şirketinizin ve ürünleriniz hakkında bilgiler veren rekabet gücüne sahip basit bir işletme WEP sitesi ise şahsa özel tasarlanmış bir WEP sitesi bilgilerinizi uygun şekilde aktarabilir. Hedeflerinizi ve kim olduğunuzu WEP sitesi aracılığıyla insanlara anlatabilirsiniz. WEP siteniz şirketinizi en güzel yansıtacak şekilde, dikkat çekici grafikler ve metin içerikleri en güzel şekilde olmalıdır. Eğer internette pazarlama yapmak için bir WEP siteniz varsa ve bu WEP sitesi işletmenizin gereksinimlerini karşılamıyorsa bir pazarlama şirketinden yardım alabilirsiniz. WEP geliştirme firmalarında aynı zamanda internette pazarlama konusunda profesyonel olan kişileri bulabilirsiniz.

WEP SİTESİ KURMA AŞAMALARI

WEP sitesi üzerindeki sayfalar metin görsel ve animasyon şeklinde ziyaretçisine bilgi aktaran veya hizmet sunan sayfaların tümünü kapsayan bir doküman topluluğudur. WEP sitesi kurmak için ilk adım WEP sitenizin ismi  alan adınızı ve firma adınız ile aynı yapmanız gerekir çünkü markanız .com uzantısı farklı birisi tarafından alındıysa .com.tr uzantısını tercih edin, eğer firma adı tercih etmeyeceksiniz alan adının akılda kalıcı olmasına dikkat etmek gerekir, alan adını nerden aldığınızı çok önemli değil dolayısıyla güvenilir bir firmadan almanız yeterli olacaktır, SEO açısından alan adınızın uzantısının hiçbir önemi yok ancak markalaşma açısından .co .info .net gibi uzantılardan uzak durun. WEP sitesi kurma sürecinde en önemlilerden biride Hosting tercihidir, Hosting seçerken bazı kurallar vardır o kurallara dikkat edilmesi gerekir bunlar; Hosting firmasını Türkiye’den seçmenizde fayda vardır aslında Amerika’da da hizmet veren birçok firma vardır gerek servis gerekse satış sonrası hizmet olarak çok daha iyi anacak WEP sitesi koyacağınız içerikleri Amerika’da tutmaya gerek yok sunucunun Türkiye’de olması SEO açısından bize bir puan getirecektir, Hosting  tercihi yaparken karşınıza birçok Hosting paket seçeneği çıkacaktır ortalama bir paket tercihi yapmanız ilk aşamada yeterlidir. WEP sitesi kurmak için birde tema seçimine gerek vardır bu konuda dikkat edilmesi gerekenler Premium yani ücretli bir tema olmalıdır, SEO uyumlu olmalıdır, yakın tarihte güncellenmiş olmalıdır, popüler bir tema olmalıdır mobil uyumlu olmalıdır. Bir diğeride SEO çalışması eğer Google aramalarında WEP sitenizin en üste çıkmasını istiyorsanız ilk olarak iyi bir SEO uzmanı bulmalısınız Google’i  kandırabildiğini iddia eden firmalarla çalışmalısınız, sabırlı inatçı ve sorgulayıcı olmalısınız. SEO ADWORDS reklamlarında dikkat etmeniz bazı konular vardır bunlar güvenilir bir ADWORDS ajansı ile çalışmalı, çalıştığınız ajanstan mutlaka düzenli raporlama istemeli, konuyu detaylı olmasa da ana hatları ile anlamaya çalışmalısınız, İşte bu kadar basit.

SEO OPTİMİZASYONUN YARARLARI

 İnternet sitesi sahibi olan bütün firmaların ya da kişilerin üzerine düşünmesi ve hatta çalışmalar yapması gereken en ciddi konu SEO olacaktır. Bunun en temel sebebi ise bir internet sitesinin en önemli ziyaretçi kaynağı arama motorlarıdır. Hal böyle olunca da bir site arama motorlarında ne kadar fazla görünebilirse daha fazla ziyaretçiye ulaşacaktır. Başta Google olmak üzere Yandex, Bing, Yahoo gibi arama motorlarında istenilen kelimelerde sitenin diğer sitelere göre yukarıda çıkması için yapılan işlemlerin tamamına SEO ismi verilmektedir. SEO’nun faydalarından bahsedecek olursak ürünlerimizi göstermek üzere ürünümüzü veya hizmetinizi talep edilecek nitelikteki bireyleri hedeflemenin en iyi yollarından biridir, müşteri tam da ürünümüzü ya da hizmetinizi arıyorken ona ürününüzü arama motarlarında en hızlı ve en doğru biçimde gösterirsiniz, her zaman çok göz önünde olmayan ürün veya hizmetlerinizin doğru indexleme metodolojimiz sayesinde daha kolay bulunması sağlanır, müşterilerinizle ilgili arama sözcüklerinde sizinle ön sıralarda karşılaştığında sunduğunuz hizmet ya da üründe çok tercih edildiğinizi düşünür ve ön sırada olmanızı tercih edilirliğinizle bağdaştırır, dijital dünyada izinli pazarlamanın en iyi yöntemlerinden biridir, rakiplerinizin her zaman önünde olmanızı sağlar, müşteri potansiyelini büyük bir ölçüde artırır, isminizin internet dünyasında popülerliğini arttırır, Google arama moturuna reklam vermenize gerek kalmadan bütçenizi kenara koymanızı sağlar, WEP site trafiğinde oldukça artış sağlamış olacaksınız, firmanızın marka değerinin ve güvenirliliğinin artması, ASWORDS ile SEO arasında yatırım getirisi gibi faydaları vardır.