WEB TASARIM NEDIR?

Herhangi bir kurum, kişi ya da hizmete yönelik olarak hazırlanması planlanan internet sitesinin oluşum aşamasına web tasarım denilmektedir. Bu aşamanın tamamlanmasıyla beraber, kullanıcılar web sitesine erişebilmektedir. Ancak, kullanıcıların site içersindeki rahatlığı ve kullanıcıya mümkün olduğu kadar ulaşabilmek web tasarımcısının hedefidir. Bu nedenle web tasarımı yapılırken çeşitli komponentler dikkate alınır. Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm işitsel ve görsel araçları kullanarak oluşturulan parçalar wep sayfalarını, aynı sistem altındaki bütün wep sayfalarının, aynı sistem altındaki bütün wep sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan bütün de internet sitesini oluşturur.

WEB TASARIMIN ÖNEMI

Wep tasarım her zaman kurumlar ve kişiler için birincil ve resmi bilgilendirme kanalı olmuştur. Doğru bir wep sitesi ile internette bulunabilir olabilirsiniz. Buradaki asıl amaç müşteri potansiyelinizi düzgün bir şekilde arttırmaktır. İnternet hızının artması ile sadece metin içerik değil zengin medya deneyimi, videolar ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafların tüketiciye ulaştırılması kolaylaşmıştır. Böylece birçok kişi evinden dışarı çıkmadan, istediği vakitte istediği bilgileri wep sayfalarından alabilmektedirler. Kurumlar internette en iyi ve en etkili biçimde var olmak adına wep tasarım yatırımlarını arttırmışlardır. Günümüzde arama motorları bile artık kaliteli wep sitesini, kaliteli içeriği birbirinden ayırt edebiliyor.

WEP TASARIMI SEÇIMI

Wep tasarım firmaları ile çalışmak istediğinde yaptığınız araştırma neticesinde karşınıza birçok wep tasarım firması çıkacaktır. Devamında aklınıza onlarca soru belirlenecektir. En iyi wep tasarım firmaları nerededir? Wep tasarım firmalarına hızlıca nasıl ulaşırız? Wep tasarım firmaları ile doğru iletişim kurabilecek miyiz? Wep tasarım firmalarından kaliteli hizmet alabilecek miyiz? Wep tasarım firmalarından hizmet sonrası süreç içerisinde kaliteli bir destek alabilecek miyiz? Wep tasarım firmaları marka, ürün veya hizmetlerimizi hedef kitlemize etkili bir şekilde sunabilecek mi? Wep tasarım firmaları bizi rakiplerimizden ayıracak özgün, imza tasarımlar oluşturabilecek mi? Peki bu wep tasarım firmaları arasında ihtiyaçlarımıza göre en doğru hizmet sağlayacak olan wep tasarım firması hangisi olacaktır.

WEP TASARIMI YAPTIRMANIN ARTILARI VE ÖNEMI

Wep tasarımı yaptırmak ve sonucunda başarıya ulaşmak oldukça önemlidir. Firmaların aynı şehirde bulunduğu müşteri ile ayrı kıtada bulunduğu müşteriye yakınlığı eşit seviyeye gelecek, coğrafi uzaklığın bir önemi kalmayacaktır. Wep tasarımı yaptırmak firma için olumlu bir imaj oluşturacaktır, firmalar Wep tasarımı yaptırarak yenilik ve gelişmelerini müşterilerine bildirebilecek, kampanyalarını paylaşabileceklerdir, basılı materyal şeklinde hazırlanan tanıtım araçlarından kurtularak tanıtım masraflarında ciddi bir maliyet düşüşü yaşayabileceklerdir, 7/24 açık olması sayesinde e-ticaret çözümlemesi olan ve satış yapılan siteler gece gündüz para kazandırmaya devam edecektir, e-ticaret çözümleri ile satış rakamları yukarı çekilecektir

WEB SITESINE NEDEN IHTIYAÇ VAR?

Tüm işletmeler ve kişiler günümüz dünyasında artık internet üzerinden aranırlar. Genellikle işletmeler satış güçlerini arttırmak, 7 gün 24 saat açık bir şube gibi ürün ve hizmetlerini çaba harcamadan sergileyebilmek için web sitelerine ihtiyaç duyarlar. Web sitesi işlerimizi daha çok kolaylaştırmak için kurulmuştur.

Web sitesinin bize faydaları olarak şöyle sıralayabiliriz;            

. Müşteri Artışı

Seo Nedir?

”Seo” Google dahil yandex, bing gibi bütün arama motorlarında dönüşüm sağlayan kelimelerde ilk sayfaya gelmek ve üst sıralara çıkmasıdır. Bu çalışmaya bağlı olarak ilgili sektörde yer edinmek için yapılan tüm dijital tanıtım çalışmalardır. SEO İngilizce açılımı “Search Engine Optimization”olmaktadır.

Günümüzde internet sitelerinin artışı, internet üzerinden yapılan satış ve pazarlama alanındaki rekabetin yükselişi ile üst sıralara gelmek için ihtiyaç duyulan bir çalışma olarak SEO doğmuştur.

SEO Neden Gereklidir;
– Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak
– Ziyaretçi sayısını arttırmak
– Siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek
– Sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak
– Marka bilinirliğini yükseltmek
– Hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak
– Reklam performansınızı yükseltmek

Popülarite kelimesini web dünyası için meşhur olmak kelimesiyle ifade edebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla mümkün olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.