Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

 

Akıllı telefonların artışı ile internet alanındaki gelişmeler ve bize daha fazla merhaba diyen Sosyal Medya artık hayatımızın vazgeçilmezi haline geldi. Önceleri kişisel sosyal medya hesapları ile büyümekte olan bu pazar, işletmelerinde sosyal medya üzerinde yerini alması ile birlikte çok ciddi bir büyüklüğe ulaştı. Bu büyüklüğün ortaya çıkarmış olduğu sosyal medya yönetimi başlı başına bir iş kolu olarak karşımıza çıkıyor.

Bu kadar fazla sosyal medya hesabı arasından sıyrılıp ön plana çıkabilmek için ciddi bir rekabete kalkışmak ya da profesyonel destek almak bir mecburiyet haline geldi. Bizim sizlere sunmuş olduğumuz profesyonel sosyal medya yönetimi ile sizi bu kalabalığın içinden çıkararak görünür hale getirmekteyiz. İfdmedia ailesi bünyemizde bünyemizde sosyal medya uzmanı kadromuz ile birlikte başarının kapılarını daha hızlı açma şansı veriyoruz.

Sosyal Medya her ne kadarda amatör insanların kendini eğlendirdiği yer olarak görünse bile aslında çok ciddi potansiyelleri olan ve doğrudan satış taktikleri için inanılmaz olanaklar sağlamış olan satış kanalları haline gelmiştir. Sosyal medya yönetimi doğru yapıldığı zaman sizlere marka olmanın ve yeni satış kanallarının kapısını açar. Bu şekilde sosyal medya uzmanı gözetimi çerçevesinde ifdmedia olarak sizlere sunduğumuz hizmetlerimiz ile avantajlarımızın sahibi olabilirsiniz.

Bu ana başlıklar ile bütün sosyal medyada hem sizin hem de hesaplarınız takip edilip geliştirilirken aynı anda rakipleriniz ve sizin adınızın geçtiği her içerik dikkatle ve özenle seçilip incelenir.

Bu şekilde etkileşimde olmanın avantajı ile müşteri memnuniyeti ve marka güvenilirliği artan müşterilerinizin size ve markanıza bağlılığı yükselir.

İçerik Yönetimi:

Etkili bir sosyal medya yönetimi için arama motorlarında da iyi bir sonuç elde edip markaya ait ürün ve hizmetlerin tanıtımını arttırarak tüketicilerin markaya karşı oluşturacağı algıyı yönetmekte öneml rol oynamaktadır. Hala içerik pazarlaması, sosyal medya yönetim kavramının en önemli unsur haline gelir. Birden fazla büyük şirketin tüketicilerinin kullanımına sunmuş olduğu her bir ürün için farklı mikro siteler veya sosyal medya hesapları oluşturması bu konunun ne kadar ciddiye alındığını kanıtlayan bir olgu olmaktadır. Paylaşımda yer alırken kelimelerin özenli şekilde seçilmesi hem hedef kitlenin daha kolay anlamasını sağlayacak hem iletişimi güçlü şekilde kalacaktır.

Diyalog Yönetimi:

Sosyal medyada ise ne zaman mesaj verme işlemi hedef kitle ile diyalog kurma seviyesine geçerse o kadar bu mecra altında başarıya ulaşılır. Müşteri ilişkileri yönetimi kavramı ise dijital çağ çerçevesinde diyalog yönetimine dönüşür. Hedef kitlesi olan takipçileri özellikleri itibari ile ana gruplara ayırıp her bir grubun marka ile neden etkileşim şeklinde olduğunu kavramak, markanızın sosyal medya üzerinde de ne tür paylaşım yapmasından hoşlandıklarını anlamak ve uzun dönem sadakat yaratmak amacıyla kullanılan bir yönetim biçimi olmaktadır.

Reklam Yönetimi:

Gün geçtikçe internetten reklamı tercih eden marka sayısının yükselmesi, hem arama motorlarının hem de sosyal ağların kendine özel reklam platformlarını daha iyi hale getirip adına yaptığı yatırımlar internet reklam kavramının sosyal medya yönetiminin kalbi haline geldi. Doğru reklam çalışmaları markanın internet üzerinden ulaştığı kitleyi iyi analiz ederek onların ihtiyaçlarına yönelik olmalıdır.

Google Reklam seçeneklerimizi ile ilk sırada yerinizi ayırtın!

Sizlerde avantajlarımızdan yararlanmak için hemen ulaşın!