Kurumsal Web Tasarım Nedir?

Kurumsal Web Tasarım Nedir?

 

Kurumsal Web Tasarım demek işlerini ciddi ve de istikrarlı bir biçimde yapan; imajını ve çizgisini korumayı ilke edinmiş şirketlere ait web tasarımları olmaktadır.

– Şirket logo renkleri tercih edilir metinlerin arka planlarında beyaz veya açık gri renk olmaktadır.

– Gözü yormayacak biçimde sade ve şık bir web tasarımı olmalıdır.

– Ya hiç veya gereğinden fazla flash animasyon, gif animasyon gibi öğeler kullanılmamalıdır.

– Bir bakışta ciddi bir şirket imajını verir.

– Müşterilere güven sağlar.

– Kurumsal Web Siteyi zamanında bitirmesi gerekir.

İnternet Sitesinin Avantajları Nelerdir?

Öncelikle ücretsiz ve de kalıcı reklam diyebiliriz, ücretsiz’den belirttiğimiz devamlı reklam firmalarına yada gazetelere ilan vermekten kurtulmanız anlamına gelir.

Kurumsal firma tanıtım sitelerinin genel özellikleri de firmanın tanıtımı, fotoğraf galeri, referanslar ve iletişim kısmından oluşur. Müşterileriniz size hızlı, kısa yoldan ulaşabilir.

Örnek olarak eğer sizinle çalışmayı talep eden müşteri İnternet sitenizden telefon numaranızı ve adresinizi hemen bulabilir bu da sizin için bir avantaj haline gelmektedir.

İllere ve semtlere göre SEO çalışmaları gerçekleştirerek müşteri kitlenizi yükseltebilirsiniz, örnek; ifd web tasarım vb. kelimler de arama motorlarında üst sıralara çıkarak müşteri kitlenizi arttırma şansına sahip olabiliyorsunuz.

Hepsi ile birliktesosyal ağlar’da reklam yapma şansınız da yükselir. Ücretsiz reklam yapma şansı sosyal ağlarda mümkün olmaktadır. Madde halinde sosyal ağlarda nasıl reklam yapacağınız hakkında bilgilendirelim.

1 – Facebook İle Reklam

Bildiğiniz gibi facebook’ta sayfa özelliği yer almaktadır. Firmanızın facebook sayfasında sektörünüz hakkında bilgiler ya da resimler paylaşımı gerçekleştirerek takipçi kitlenizi oluşturabilirsiniz.

Belli bir zaman geçtikten sonra takipçi kitlenizi İnternet sitenize yönlendirmeler de yapabilirsiniz. Bu reklam ağı da ücretsiz ve en çok müşteri kitlesine ulaşmanın bir yolu olmaktadır.

2 – Twitter İle Reklam

Twitter etiket sistemi ile birlikte çalıştığı için sektörünüz hakkında etiketler de paylaşım yapma şansına sahip oluyorsunuz, bir çok firma ve de kuruluş bu biçimde paylaşım yaparak ücretsiz reklam yapıyorlar.

Diğer sosyal ağlar’da ise aynı mantık üzerinden reklam gerçekleştirerek ücretsiz bir biçimde birden çok kitleye hitap edebiliyorsunuz.