PHP Nedir?

PHP Nedir?

PHP, Açık Kaynak tabanlı bir üründür. Bu deyişle kaynak koduna erişebilir; bunu hiçbir ücret ödemeden kullanıp değiştirebilir ve tekrar dağıtabilirsiniz.

PHP, popüler işletim sistemlerinin hepsi ile çalışabilmesi, yüksek performansa sahip olması ve birden fazla farklı veritabanına sistemini kullanabilmesi, geniş kütüphane seçeneği ile buna benzeyen bir çok özellikleri kullanılabilirliği ve de popülaritesi fazlasıyla yüksek olan bir script dilidir.

PHP ile şunları yapabiliyorsunuz:

• Veritabanı bağlantılı uygulamalar

• Kullanıcıya, tarayıcıya ve tarihe göre özel durumlar veya içerikler

• Anketler

• Dinamik olarak oluşan grafikler

• XML verilerini okuma ve oluşturma

• Elektronik ticaret uygulamaları

• Tartışma forumları

• Web tabanlı e-posta uygulamaları vs...

Daha fazlası ise sizin hayallerinize kalmış...

PHP mi? ASP mi?

Php nin ilk avantajı asp de bütün fonksiyonlar bir eklenti içinde olmaktadır. Asp de ise birşey yapmak istiyorsak ilk o eklentiyi internette didik didik arayıp kurmaktır. Asp ise hataya açıktır.

Php de mail gönderme, upload ve bunun gibi fonksiyonlar basittir. Kolay ve de anlaşılırdır. Php aspye göre çok daha güvenli olmaktadır. Mysql veritabanı öğrenmesi çok kolay ve de yer kaplamayan bir veri tabanıdır.

Aspde ki eklentiler de çoğu zaman ücretli satılıyor ve tabi ki bu da para demek. Asp de birşey hazırlamak istiyorsanız cebinizde paranızın yer alması gerekemktedir.

Php açık kaynak kodludur. Açık kaynak kodlu yazılımlar şirketlere ait yazılımlardan daima olarak önde gelişir bunun sebebi de açık kaynak kodda kullanıcı kendi kullanmayı talep ettiğini kendi istediği gibi yapar ve bu da zamandan tasarruf etmemizi ve sıkılmamayı sağlar.

Web yazılım, web server olarak bilinmekte olan sunucu içerisinde olan yazılımların tümünü anlatan isme denir. Lakin benim bahsettiğim yazılım web sitenizde yer almasını talep ettiğiniz eklentilerin ve kontrollerin bütünü anlamını taşır. Örnek olarak bir web sitesi yaptırıyorsunuz, web sitenizde bir yönetim paneli olmasını istiyorsunuz. Yönetim için panele girdiğiniz zaman, sitenin içeriğini değiştirebilmek, kullanıcıları kontrol edebilmek, yeni yazılar veya sayfalar eklemek gibi özellikler olmasını talep ediyorsunuz. İşte tam bu noktada ihtiyacınız olan web yazılımdır. Web tasarım tek başına çok şey ifade etmez fakat yazılım ile birlikte yapıldığında, kullanılabilirlik anlamında ekstra güçlü bir siteye sahip olursunuz. Bu gibi ayrıcalıklara bizimle birlikte sahip olabilirsiniz.

Web Tasarım Hizmet Ayrıcalıklarımız:

Gizlilik, güvenlik ve eşitlik politikasına uyarak ilerlemek,

Kullanıcı dostu web tasarımlar oluşturmak,

Tamamen çözüm odaklı şekilde ilerleyerek sorunlarınıza çözüm bulmak,

Sizlerin isteği doğrultusunda ilerlemek,

Sitenin doğru görüntülenmesini arttırarak, daha iyi performans için en iyi web sitesi tasarlamak,

Taze, dinamik ve profesyonel web siteleri tasarlamak,

Hareket ve yenilik katıp ilerlemek hizmet ayrıcalıklarımız arasında yer almaktadır.

Google reklam avantajımız ile sizlerde ilk sırada yer alabilirsiniz.

444 3 291 nolu numaradan bize ulaşın ve sizlerde bu avantajlarınız sahibi olun!