Web Yazılımı


Wep yazılım sunucular üzerinde çalışan ve kullanıcıların tarayıcılar üzerinden ulaşıp kullandıkları yazılım türüne denir. Wep sitenizde olmasını istediğiniz tüm eklentilerin ve kontrollerin bir arada olması demektir. İnternet kullanıcılarının belki de en merak ettiği konulardan biri olan wep sitesinin nasıl yapıldığı konusu wep yazılım ile gerçekleşmektedir. Wep yazılımı sayesinde gerçekleşen bu durum kullanıcının görebildiği ve kullanıcının göremediği kısım olarak iki aşamaya ayrılmaktadır. Kullanıcının görebildiği aşamada wep sitesinin tasarımı, logosu ve içeriği yer almaktadır. Kullanıcının göremediği aşamada wep sitesinin beyni olarak adlandırılabilecek olan aşamadır. Bu aşamada kullanıcının wep sitesini güvenli, rahat ve sorunsuz kullanması amaçlanır. Özellikle sosyal medya, E-ticaret bankacılık vb. alanların yaygın olarak kullanıldığı bugünlerde kullanıcı bilgilerinin güvenliği büyük önem taşımaktadır. Wep yazılımı wep sitenizde istediğiniz farklı özellikler için kullanabilirsiniz. İnternet sitenizde bir yönetim paneli istiyorsunuz diyelim ve bu panel sayesinde sitenizin içeriğini değiştirebilmek, sayfalarını ve kullanıcılarını yönetebilmek, yeni içerikler eklemek istiyorsunuz tüm bunları yapabilmeniz için tek yapmanız gereken web yazılımı kullanımıdır.

Web Site Yapım Süreci

Eğer bir site beraber yaparsak bizi tanımanızı İsteriz

Projelendirme Aşaması

: Doğru belirlenmiş strateji, analizler ve hedeflerin oluşturduğu bir proje başarılı bir web tasarımının en önemli süreçlerinden birini oluşturur. Bu aşamada firma ve firmanın faaliyet gösterdiği sektör analiz edilir. Ürün veya hizmetlere dair, resim, açıklama, teknik dökümanlar, referanslar

ve benzeri bilgi ve belgelerin sitede nasıl yayınlanacağına karar verilir. İlgili siteler araştırılır. Web sitesinin alan adı ve hosting ihtiyaçları belirlenir. Analizlerden elde edilen bilgiler ışığında web sitesinin kurgulaması yapılır.

design process

Tasarım süreci

: Renk paletlerinin seçimi, logo, banner ve sitede kullanılacak görsel öğelerin tasarımlarının yapılması yine web tasarımı projelerinin en önemli basamaklarından biridir. Diğer aşamalar gibi bu aşamada da çok iddalı olan İFD MEDYA müşteriyle mutabakata varana kadar bu aşamayı devam ettirir.

Genel itibariyle grafik ve web tasarımcılarımızın yönlendirmesiyle işleyen bu süreç müşterilerimizinde fikri alınarak şekillendirilir.

design process

Yayınlanma ve yayın sonrası aşamalar

Testleri bitirilen ve son kontrolleri yapılan proje uygun ve hızlı bir hostingle yayına başlar. Zaten arama motorlarının mantığına uygun olarak kodlanmış ve tasarlanmış sitede anahtar kelimeler ön plana çıkarılır ve google, yahoo, msn gibi arama motorlarına kayıt yaptırılır. Sitenin admin paneli ve içerik yönetimi ile ilgili eğitimlerden sonra site müşterimize teslim edilir.

Bu aşamadan sonra da İFD MEDYA site güncellemeleri, adwords, seo çalışmaları ve her türlü sorununuz için daima yanınızdadır.

design process