Web Tasarım


Bir firmanın tanıtımının gerçekleşmesi bir ürünü yada hizmeti veya bir bireyin reklam ve tanıtımını yapmak için uluslar arası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere wep sitesi ve bu sitelerin oluşturma sürecine wep tasarım denir. Wep tasarım fikirlerinin estetik çizgisinde bir amaç için belli ilkeler tarafından yönlendirildiği düzenlendiği ve bunların uygulamaya dönüşmesi işlemleridir. Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından ortaya aktif bir wep sitesi çıkar. Wep tasarımı (aktif wep sitesi) uygulamasının ardından son kullanıcılar bir wep tarayıcısı yardımıyla internet üzerinden wep sitelerine erişebilirler. Kişi yada kurumları tanıtmak amacı ile internet tarayıcılarının (browser)görüntüleyebileceği biçimde hazırlanmış özel tasarımlardır. Wep tasarım her zaman kurumlar ve kişiler için birincil ve resmi bilgilendirme olmuştur. İnternet hızının da artması ile sadece metin içerik değil zengin medya deneyimi, videolar ve yüksek çözünürlüklü fotoğrafların tüketiciye ulaştırılması kolaylaşmıştır. Böylece birçok kişi evinden dışarı çıkmadan istediği vakitte istediği bilgiyi wep sayfalarından alabilmektedirler. Tüketici tarafındaki bu devrime ZMOT denilmiştir. Bu sebeple kurumlar internette en iyi ve etkili biçimde var olmak adına wep tasarım yatırımlarını arttırmışlardır.

Web Site Yapım Süreci

Eğer bir site beraber yaparsak bizi tanımanızı İsteriz

Projelendirme Aşaması

: Doğru belirlenmiş strateji, analizler ve hedeflerin oluşturduğu bir proje başarılı bir web tasarımının en önemli süreçlerinden birini oluşturur. Bu aşamada firma ve firmanın faaliyet gösterdiği sektör analiz edilir. Ürün veya hizmetlere dair, resim, açıklama, teknik dökümanlar, referanslar

ve benzeri bilgi ve belgelerin sitede nasıl yayınlanacağına karar verilir. İlgili siteler araştırılır. Web sitesinin alan adı ve hosting ihtiyaçları belirlenir. Analizlerden elde edilen bilgiler ışığında web sitesinin kurgulaması yapılır.

design process

Tasarım süreci

: Renk paletlerinin seçimi, logo, banner ve sitede kullanılacak görsel öğelerin tasarımlarının yapılması yine web tasarımı projelerinin en önemli basamaklarından biridir. Diğer aşamalar gibi bu aşamada da çok iddalı olan İFD MEDYA müşteriyle mutabakata varana kadar bu aşamayı devam ettirir.

Genel itibariyle grafik ve web tasarımcılarımızın yönlendirmesiyle işleyen bu süreç müşterilerimizinde fikri alınarak şekillendirilir.

design process

Yayınlanma ve yayın sonrası aşamalar

Testleri bitirilen ve son kontrolleri yapılan proje uygun ve hızlı bir hostingle yayına başlar. Zaten arama motorlarının mantığına uygun olarak kodlanmış ve tasarlanmış sitede anahtar kelimeler ön plana çıkarılır ve google, yahoo, msn gibi arama motorlarına kayıt yaptırılır. Sitenin admin paneli ve içerik yönetimi ile ilgili eğitimlerden sonra site müşterimize teslim edilir.

Bu aşamadan sonra da İFD MEDYA site güncellemeleri, adwords, seo çalışmaları ve her türlü sorununuz için daima yanınızdadır.

design process