YouTube Yönetimi


Youtube, popüler arama motorları arasında ikinci sırada yer alıyor ve firmalar için pek çok yönüyle güçlü bir varlık olarak hayatımızda yer alıyor. Peki, firmalar Youtube’u nasıl doğru kullanabilir? Salesforcetarafından hazırlanan infografikte Youtube’un firmalar için doğru kullanımını detaylıca incelemek mümkün. Böylece markanız için  Youtube içeriklerinizi doğru planlayabilir, dönüşümleri kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Markanız İçin Neden Youtube Kullanmalısınız?

Youtube,  İnternet kullanıcıları için Google’dan sonra gelen ikinci popüler arama motoru. Üstelik dünya üzerinde en popüler üçüncü web sitesi olarak her ay 1 trilyondan fazla tekil kullanıcıyı bünyesinde ağırlıyor. Bu sebeple firmanız Youtube kanalında var olursa, arama motoru sıralamasında üst sıralara çıkacak ve bu da var olan müşterilerinizin sizi çok daha kolay bulmasını sağlarken yeni müşterilerle de tanışma şansınızı arttıracaktır.

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; İnternet kullanıcılarının %29 herhangi bir ürün hakkında Youtube’da video izledikten sonra alışveriş deneyimini gerçekleştiriyor. Kullanıcıların %45’i hobi ve ilgi alanlarına göre video izlemeyi tercih ederken %46’sı ise son izledikleri videoların önerdiği kısa video reklamları izlemeyi tercih ediyor.

Diğer sosyal medya kanallarında olduğu gibi Youtube kanalınızda da firmanızın kurumsal imajını korumanız çok önemli. Bunun için; öncelikle, Youtube kanalınızı firmanıza uygun olacak şekilde özelleştirmelisiniz. Markanızın Youtube profiline logo ekleyerek ve kısa bir açıklama yazarak işe başlayabilirsiniz. Elbette iletişim adresiniz, web site linkiniz ve ilgili anahtar kelimelerle firmanızın kolayca keşfedilmesini sağlayabilirsiniz. Ziyaretçilerinizin aradıklarına kolay ulaşması için ilgili çalma listeleri oluşturabilirsiniz.

Yayınladığınız videolarla dikkatleri markanızın üzerine çekmelisiniz. Youtube kanalında sıkıcı içerikler yerine daha dinamik mesajlara yer vermeli, kullanıcılara markanız hakkında akılda kalıcı ipuçları sağlamalısınız. Firmanıza ait bir Youtube kanalı varsa illaki markanızla ilgili ürün ve hizmet tanıtımı yapmak zorunda değilsiniz. Daha kreatif video içerikler üreterek kendin yap videoları, ofis röportajları, kamera arkası kolajları yayınlayabilirsiniz.  Youtube’da nokta atışı bir video yayını yapmak için 15 dakikayı geçmemeye de dikkat etmelisiniz. Önemli olan videonun ne kadar uzun olduğu değil, kullanıcıları az sürede ne kadar etkileyebildiğidir.

Web Site Yapım Süreci

Eğer bir site beraber yaparsak bizi tanımanızı İsteriz

Projelendirme Aşaması

: Doğru belirlenmiş strateji, analizler ve hedeflerin oluşturduğu bir proje başarılı bir web tasarımının en önemli süreçlerinden birini oluşturur. Bu aşamada firma ve firmanın faaliyet gösterdiği sektör analiz edilir. Ürün veya hizmetlere dair, resim, açıklama, teknik dökümanlar, referanslar

ve benzeri bilgi ve belgelerin sitede nasıl yayınlanacağına karar verilir. İlgili siteler araştırılır. Web sitesinin alan adı ve hosting ihtiyaçları belirlenir. Analizlerden elde edilen bilgiler ışığında web sitesinin kurgulaması yapılır.

design process

Tasarım süreci

: Renk paletlerinin seçimi, logo, banner ve sitede kullanılacak görsel öğelerin tasarımlarının yapılması yine web tasarımı projelerinin en önemli basamaklarından biridir. Diğer aşamalar gibi bu aşamada da çok iddalı olan İFD MEDYA müşteriyle mutabakata varana kadar bu aşamayı devam ettirir.

Genel itibariyle grafik ve web tasarımcılarımızın yönlendirmesiyle işleyen bu süreç müşterilerimizinde fikri alınarak şekillendirilir.

design process

Yayınlanma ve yayın sonrası aşamalar

Testleri bitirilen ve son kontrolleri yapılan proje uygun ve hızlı bir hostingle yayına başlar. Zaten arama motorlarının mantığına uygun olarak kodlanmış ve tasarlanmış sitede anahtar kelimeler ön plana çıkarılır ve google, yahoo, msn gibi arama motorlarına kayıt yaptırılır. Sitenin admin paneli ve içerik yönetimi ile ilgili eğitimlerden sonra site müşterimize teslim edilir.

Bu aşamadan sonra da İFD MEDYA site güncellemeleri, adwords, seo çalışmaları ve her türlü sorununuz için daima yanınızdadır.

design process