Facebook Yönetimi


Facebook dünya çapında wep trafiğinin %12,8’sini sağlayan önemli bir macera olduğundan sadece ilkokul arkadaşlarınızı bulup birbirimizi dürtme yolladığımız bir sosyal medya olmaktan çıktı.  İnternet sitelerine trafik sağlaması, marka bilinirliğinin artırması ile ürün ve hizmet tanıtabilecek bir topluluk yaratması açısından facebook her sektörden marka için önemli bir pazarlama macerası oluşturuyor. Ülkemizde özellikle kurumsal şirketlerin en yoğun olarak kullandıkları sosyal medya macerası facebook küçük büyük tüm firmaların kendileri için oluşturdukları bir facebook sayfası mevcuttur. Bu sayfaların yönetimini çoğu firma kendi içerisinde çözmeye çalışırken, bazıları da dijital medya ajanslarından destek alarak daha profesyonel şekilde kurumsal facebook sayfalarını yönettirmektedirler. Doğru stratejilerle yapılan profesyonel bir facebook sayfa yönetimi, markaları rakiplerinden birkaç adım öne taşır. Hedef kitleyi büyütmek kadar sayfayı doğru içerik ve stratejilerle yönetmek çok önemli link paylaşımları, video, gif, anket ve fotoğraflar gibi pek çok alternatifle, takipçilerin ilgisini çekecek markayı ve kurumsal kimliğini yansıtacak içerikler oluşturabilir. Facebook ‘un  sayfa yöneticilerine sağladığı ve takipçilerinize yönelik iç görüler elde edebileceğiniz yönetici arayüzü sayesinde, sayfanızla ilgili raporlar oluşturabilirsiniz. İyi bir raporlama sayesinde, sayfanızda birçok şeyin nasıl gittiğini görebilir ve bir sonraki içeriklerinizin, nasıl olması gerektiği konusunda stratejiler oluşturabilirsiniz.

Web Site Yapım Süreci

Eğer bir site beraber yaparsak bizi tanımanızı İsteriz

Projelendirme Aşaması

: Doğru belirlenmiş strateji, analizler ve hedeflerin oluşturduğu bir proje başarılı bir web tasarımının en önemli süreçlerinden birini oluşturur. Bu aşamada firma ve firmanın faaliyet gösterdiği sektör analiz edilir. Ürün veya hizmetlere dair, resim, açıklama, teknik dökümanlar, referanslar

ve benzeri bilgi ve belgelerin sitede nasıl yayınlanacağına karar verilir. İlgili siteler araştırılır. Web sitesinin alan adı ve hosting ihtiyaçları belirlenir. Analizlerden elde edilen bilgiler ışığında web sitesinin kurgulaması yapılır.

design process

Tasarım süreci

: Renk paletlerinin seçimi, logo, banner ve sitede kullanılacak görsel öğelerin tasarımlarının yapılması yine web tasarımı projelerinin en önemli basamaklarından biridir. Diğer aşamalar gibi bu aşamada da çok iddalı olan İFD MEDYA müşteriyle mutabakata varana kadar bu aşamayı devam ettirir.

Genel itibariyle grafik ve web tasarımcılarımızın yönlendirmesiyle işleyen bu süreç müşterilerimizinde fikri alınarak şekillendirilir.

design process

Yayınlanma ve yayın sonrası aşamalar

Testleri bitirilen ve son kontrolleri yapılan proje uygun ve hızlı bir hostingle yayına başlar. Zaten arama motorlarının mantığına uygun olarak kodlanmış ve tasarlanmış sitede anahtar kelimeler ön plana çıkarılır ve google, yahoo, msn gibi arama motorlarına kayıt yaptırılır. Sitenin admin paneli ve içerik yönetimi ile ilgili eğitimlerden sonra site müşterimize teslim edilir.

Bu aşamadan sonra da İFD MEDYA site güncellemeleri, adwords, seo çalışmaları ve her türlü sorununuz için daima yanınızdadır.

design process