SEO Optimizasyon

Seo nedir, açılımı itibariyle “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak bilinen yani arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayan çalışmalardır. Sitelerde yer alan hizmet, bilgi ya da satışların daha fazla ilgili kitleye ulaşmanızı hedeflemektedir. Kendi sektörünüz ile ilgili olarak Google arama motorunda belirlenen anahtar kelimeleriniz sayesinde ilk sayfaya çıkmanız sağlanılmaktadır.

seo çalışmalarımız ile müşterileriniz internet sitelerine en doğal yollarla ulaşarak web popülerliğinizi sağlayan yöntemlerle tanışacaktır. Bu erişim ile birlikte Google sıralama oranlarının artışını da beraberinde getirmektedir

Seo İnternet reklamcılığın en güvenilir, en prestijli ve getirisi yüksek pazarlama çeşidir.

Google da üst sıralarda yer almak ve ürünlerinizi listelemek en iyi reklam türleridir. Web sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamlar sonucu olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site hakkında yapılan bilgilendirme ve link paylaşımlarından belirlenmektedir. Bu paylaşımların sayısı arttıkça popülerite daha doğal ve sağlam alt yapıda oluşmaktadır.

Site içi seo nedir, site içi düzenlemeler ile arama motorlarının siteyi düzenli bir şekilde okumalarına ve anlamlarına destek olmasıdır. Arama motorları herhangi bir siteyi içeriği ile değerlendirerek kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurmaktadır. Aynı zamanda algoritmasını o deneyimlere paralel olarak meydana getirmektedir.

Site dışı seo çalışmaları yapmak için birçok stratejilerimiz vardır. En önemli ve popüler olanları ise internet sitenin yüksek ve kaliteli backlink sayısına hakim olmasıdır.

Backlink, internet sitesinin başka bir siteye verdiği linktir.

Google başta olmak üzere tüm arama motorları, manipüle edilmiş backlinklere tamamen karşıdır. Nedeni olarak backlinklerin arama motorları içerisinde bir referans halinde olmasıdır. Bu nedenle arama motorları, yapay bir referansı kabul olarak görmeyecektir.

Web sitesine gelen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten verilmesi gerekmektedir. Bu yüzden backlinlerin otomatik olarak değil de insanlar tarafından gerçekleşmiş olmalıdır.

Sosyal medyadaki tanınmışlık, marka bilinilirliği gibi birçok etken de arama motorlarının dikkat ettiği unsurlardan biridir. Dolayısıyla bu alanlardaki etkinliğe de önem verilmelidir.

İnternetteki doğallık kavramı, SEO çalışmaları için belirlenen anahtar kelimedir. Google sitenizi tanınmış olmanızı dikkate alarak da en ön sıralara taşımaktadır.

 

Seo nedir, Sitede yer alan makale, makale içeren bloglar, forumlar ve sosyal medya gibi seo’ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcılara aktarılması sitelerin kullanıcılara fayda getirebileceği içeriklerin olması ve bu algıyı müşteriye sunulması en özel ilkeler arasındadır.

Bizi Takip Edin !

İfd Media Bilişim Teknolojileri San. Tic. Ltd. Şti.